Po fali rekordowych upałów Francję nawiedziły ulewy i burze. Przerwano etap Tour de France

Po fali upałów jaka nawiedziła przede wszystkim północną część Francji i region stołeczny teraz nad krajem przechodzą ulewy i burze. Warunki atmosferyczne zakłóciły w bezprecedensowy sposób przebieg największego w historii wyścigu kolarskiego - Tour de France.

W czwartek w Paryżu odnotowano ponad 42 stopnie Celsjusza, a w St. Maur na przedmieściach stolicy temperatura dochodziła do 44 stopni.

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów po takiej fali upałów musiały przyjść burze.

Gwałtowne burze połączone z ulewami przeszły nad Normandią, a towarzyszący im grad, niszczył dachy altan. Podobne zjawisko zanotowano w wulkanicznej Owernii i na południu Burgundii, gdzie wichura chwilami osiągała sto kilometrów na godzinę.

Przerwany etap Tour de France

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne nie ominęły Alp. Po raz pierwszy w historii Tour de France z tego powodu organizatorzy zdecydowali o przerwaniu etapu po zjeździe z przełęczy na wysokości dwóch tysięcy siedmiuset metrów.

Droga między słynnymi stacjami narciarskimi Val d’Isere i Tignes, gdzie pierwotnie miała być meta została pokryta dwudziestocentymetrową warstwą gradu. Pojawiły się tam spychacze i pługi śnieżne.

 

W Isere woda w wielu miejscach podmyła zbocza, z których na szosę zsunęły się ogromne warstwy ziemi i błota tarasując przejazd.

Więcej o:
Komentarze (49)
Po fali rekordowych upałów Francję nawiedziły ulewy i burze. Przerwano etap Tour de France
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 11 razy 7

  Nabijanie się z żabojadów? Po co? Nam też na przemian leje albo suszy.
  Jak suszy to super sprawa poidełka dla pszczół i miskę z wodą dla wróbli ustawiam. Pięknie bałaganią.

 • tetradrachma

  Oceniono 15 razy 5

  Świat, jaki znamy dzięki ludzim, zmierza ku katastrofie. Tylko w Wolsce panuje przekonanie, że dzięki nadzwyczajnej opiece NMP (i prezesowi?) przetrwamy jako "wsi spokojna wsi wesoła" !!!!

 • alejagwiazd

  Oceniono 21 razy 5

  Co tam lewackie zmiany klymatu. Myw wolsce nie pozwolymy na stawianie bezboznych wiatrakow. Tylko katolickie kopalnie maja racje bytu

 • sigizm

  Oceniono 4 razy 4

  u na też tak jest, najpierw wszystko wyschnie łącznie z ziemniakami, a później spadnie katastrofalny deszcz i zmyje
  a na wiosnę burze piaskowe

 • bjern

  Oceniono 11 razy -1

  ...a to dopiero początek boleści...

 • ja_prostak

  Oceniono 6 razy -2

  Żyją w środku bezkresnego kosmosu i ciągle narzekają, albo na deszcz ,albo na upał - zróbcie se urwa wirtualny świat i tam zamieszkajcie

 • popieramkukiza

  Oceniono 7 razy -3

  Powinni się cieszyć że mają ciepłe lato.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX