Kim Dzong Un straszy "nową, ultranowoczesną" bronią. Przeprowadził "ostrzegawcze" testy

W czwartek w Korei Północnej odbyły się testy rakiet krótkiego zasięgu. Kim Dzong Un przekazał, że to "ostrzeżenie" dla Korei Południowej, która planuje wspólne ze Stanami Zjednoczonymi ćwiczenia wojskowe.

W Korei Północnej w czwartek odbyły się - jak poinformował Pjongjang - testy "kierowanej broni taktycznej nowego typu". W komunikacie podkreślono, że chodzi o "ultranowoczesną" broń. 

Według agencji informacyjnej KCNA, próby zostały zorganizowane i były nadzorowane przez koreańskiego przywódcę Kim Dzong Una, który miał poznać w ten sposób nowo wdrożony do użytku system rakietowy. Oświadczył on, że testy rakiet krótkiego zasięgu to demonstracja siły, która jest "ostrzeżeniem" dla Korei Południowej.

Korea Północna chce odwołania sierpniowych manewrów

Powodem, dla którego północnokoreański przywódca ostrzega władze sąsiedniego państwa jest fakt, że Korea Południowa zakupiła ostatnio dwa amerykańskie myśliwce. Co więcej, w sierpniu planuje w najbliższym czasie przeprowadzić ze Stanami Zjednoczonymi wspólne ćwiczenia wojskowe. 

Kim Dzong Un podkreślił, że tego typu kroki to zachowania samobójcze i zaapelował do władz Korei Południowej, aby zrozumiały, jakie niebezpieczeństwo to za sobą niesie.

Kim Dzong Un widzi w ćwiczeniach zerwanie porozumienia z Trumpem

Pjongjang ostrzega, że jeśli dojdzie do wspólnych manewrów między USA i Koreą Południową, będzie to oznaczało zerwanie porozumienia zawartego między Kim Dzong Unem i Donaldem Trumpem w Singapurze. Stany Zjednoczone zobowiązały się wówczas do zawieszenia ćwiczeń wojskowych na Półwyspie Koreańskim na dużą skalę. Te najbliższe mają się opierać głównie na symulacjach komputerowych. Mimo to Pjongjang żąda ich odwołania.

Według Dowództwa Połączonych Sił na Półwyspie Koreańskim, próby przeprowadzone przez Kim Dzong Una nie stanowiły zagrożenia ani dla Korei Południowej, ani Stanów Zjednoczonych.

Więcej o:
Komentarze (35)
Kim Dzong Un przeprowadził "ostrzegawcze" testy rakiet. Chce odwołania manewrów USA-Korea Pd.
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  Oceniono 12 razy 8

  W międzyczasie polski Kim Dzong Kurdupel także straszy świat "nową, ultranowoczesną" bronią. Przeprowadził "ostrzegawcze" testy unikalnej broni chemicznej. W tym celu najadł się fasoli.

 • elpollako12

  Oceniono 9 razy 7

  Czy ta broń jest tak samo ultranowoczesna jak nasze T 72 po modernizacji planowanej przez Błaszczaka?

 • chi-neng

  Oceniono 11 razy 7

  Dwóch nieobliczalnych furiatów opętanych własną megalomnią konkuruje między sobą o pierwszeństwo w zagrożeniu bezpieczeństwa całego świata.

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  Donald Trump, przepienkny blądyn, uważa, że zaprzyjaźnił się z Kimem i że KIm je już mu z rąsi.
  A Kim przesyła mu drwiące liściki.
  I robi swoje.
  Trump natomiast łyka wschodnioazjatyckie, kunsztowne, zagrywki Kima i dalej się nabzdycza, że wygrywa....
  Jest to ta sama szkoła wygrywania, co naszych nabzdyczonych - 27:1.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 4 razy 4

  No i Donald ma białe noce, zęby bolą chociaż ma większą ilości zapewne niż wiadomo kto Żoliborza. No niestety musi się liczyć z tymi nowymi proszkami uspokajającymi w wydaniu Kima.

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 2

  ta para koreańsko amerykanska jest wsam raz jeden wart drugiego - strzelają oczywiście na wiwat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX