Absolutne rekordy upa堯w w Europie. Na mapach "zabrak這 kolor闚". We Francji 46 stopni Celsjusza

W Holandii i Belgii temperatury by造 najwy窺ze od ponad 70 lat, pobito rekordy z lat 40. XX w., absolutny rekord pad造 te we Francji. Upa造 daj si we znaki mieszka鎍om Europy Zachodniej i nie odpuszcz co najmniej do ko鎍a tygodnia.

Upały w Europie Zachodniej trwają, padają kolejne rekordy. Wysokie temperatury w środę najbardziej dawały się we znaki mieszkańcom krajów Beneluksu: w Belgii i Holandii odnotowano historyczne wyniki.

W holenderskim Gilze-Rijen, na południu kraju, termometry wskazały 39,1 st. Celsjusza. To najwyższa odnotowana temperatura od 75 lat, gdy w 1944 roku padło 38,6 st. - donosi "The Guardian".

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił zresztą nawet mapę Holandii z zaznaczonymi temperaturami. Jak skwitował, "ludziom od prognoz zabrakło kolorów", by przedstawić skalę upału i postawili na purpurę.

Z kolei w Belgii w Kleine-Broghel termometry wskazały 38,9 st. Celsjusza, skromnie bijąc rekord z 1947 roku. Wtedy było 38,8 st. C.

Upały w Europie. Rekord temperatury we Francji pobity. W Niemczech - prawdopodobnie

Nie lepiej jest w innych krajach Europy, np. Niemczech czy Francji. Zaledwie pod koniec czerwca we Francji jednego dnia absolutny rekord został pobity kilka razy. Ostatecznie 45,9 stopni Celsjusza odnotowano w Gallargues-le-Montueux. 24 lipca termometry w Verargues pokazały jednak więcej: dokładnie 46 stopni Celsjusza.

Meteo France donosi, że w wielu regionach Francji w dniach 23-24 lipca były bite miejscowe rekordy.

To na razie nieoficjalne, ale prawdopodobnie rekord temperatury został także pobity w Niemczech.

Jak donosi niemiecki odpowiednik polskiego Instytutu Meteorologii, Deutscher Wetterdients, 24 lipca w miejscowości Geilenkirchen było 40,5 st. C. Ostatnia najwyższa temperatura była odnotowana w 2015 roku w Kitzingen - 40,3 st. C.

Fala upałów powoduje zakłócenia w transporcie. Władze wydają kolejne ostrzeżenia. We Francji ogłoszono pomarańczowy alert - drugi najwyższy poziom ostrzeżenia. Taki sam alert dla znacznej części kraju wydano w Holandii.

Według synoptyków wysokie temperatury utrzymają się do końca tygodnia.

W Polsce około 30-stopniowy upał panował tylko na zachodzie, ale według prognoz w kolejnych dniach temperatura w innych częściach kraju też ma wzrosnąć. 

Wi璚ej o:
Komentarze (172)
Pogoda. Upa造 w Europie. Rekordy temperatur w Belgii i Holandii. "Zabrak這 kolor闚"
Zaloguj si
 • marc.pl

  Oceniono 25 razy 23

  Zanikaj ni瞠 p造n帷e znad oceanu atlantyckiego nad Europ nios帷e opady deszczu i wilgotne powietrze - obecnie przewag maj uk豉dy nios帷e suche i zimne powietrze z p馧nocnego wschodu lub upalne powietrze z po逝dnia. Z roku na rok jest coraz gorzej.

 • stefffon

  Oceniono 27 razy 13

  wmawiaj ludziom 瞠 ratowanie 鈔odowiska polega na wymianie 瘸r闚ki 60W za 1z na LED 13W za 10z i oszcz璠no軼i a 47W pr康u!.... a jednocze郾ie sprzedaj samoch鏚 z silnikiem 76000W i dla niepoznaki opisuj moc w koniach - 100KM.... jest ko wi璚 jest ekologicznie co nie?

  paliwo pdo takiego samochodu prosto od putina albo od araba, a to dobrze wspiera takie demokratyczne mocarstwa co nie?

 • koll11

  Oceniono 19 razy 9

  Az strach myslec co bedzie przez najblisze lata.To postepuje tak szybko ze nikt sie tego nie spodziewal.A co czeka nasze dzieci i wnuki?

 • marc.pl

  Oceniono 11 razy 9

  Dzisiaj 穎na wpad豉 na pomys aby skosi to co pozosta這 z trawy - zrobi豉 taki kurz 瞠 szybko zrezygnowa豉 i kosiark wstawi豉 do gara簑.

 • sselrats

  Oceniono 11 razy 9

  Dawajcie brunatny.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX