Wypadek autokaru z polskimi turystami w Turcji. Pojazd stoczył się ze skarpy. Wielu rannych

Autokar z 41 osobami stoczył się ze skarpy w Kemer w Turcji. Wśród nich większość to Polacy. 22 osoby były hospitalizowanych, ale większość z nich wróciła już do hoteli.

Do wypadku doszło po południu w Kemer. Autobusem łącznie jechało 41 osób. W pewnym momencie kierowca pojazdu miał stracić panowanie nad pojazdem i zjechać ze stromej, 20-metrowej skarpy. Jak podaje portal tele1.com.tr, w środku było 38 turystów z Polski. 22 podróżujących trafiło do szpitala.

Turcja. Wypadek autokaru z polskimi turystami

Informację w rozmowie z Radiem Zet potwierdziła Ewa Suwara, rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych. - Z tych 22 osób jedna jest w stanie zagrażającym życiu. Trwa operacja - powiedziała w nocy. Jak podaje AP News, wśród poszkodowanych byli też obywatele Rosji i Norwegii. 

Wycieczkę organizowało biuro Coral Travel Poland, które poinformowało, że 15 rannych wróciło już do hoteli.  - Obecnie w szpitalach jest siedem osób, w tym jedna osoba przeszła operację. Druga osoba poddawana jest dodatkowym badaniom i lekarze podejmą decyzję, czy operacja będzie niezbędna. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Turcji monitorując sytuację i reagując na bieżąco. Jesteśmy również w stałym kontakcie z konsulem w Ankarze - poinformowała w oświadczeniu przedstawicielka biura Izabela Jurczewska.

Więcej o:
Komentarze (62)
Wypadek autokaru z polskimi turystami w Turcji. Pojazd stoczył się ze skarpy. Wielu rannych
Zaloguj się
 • aysha_5

  Oceniono 9 razy 7

  Byłam w Turcji ponad 40 razy - zwiedzanie tego kraju to moja pasja - niektórzy kierowcy w sezonie śpią po 3-4 godziny na dobę na tyłach autokaru w prowizorycznym "łóżku", myją się i odświeżają w łazienkach na stacjach benzynowych....lotnisko odbiór turystów - transfer do hotelu - lotnisko znowu transfer turystów - wycieczka do atrakcji turystycznychi tak w kółko....kasa mała, wypoczynku właściwie taki człowiek nie ma - brak odpowiedniej koncentracji przy prowadzeniu busa lub autokaru i notoryczne przemęczenie skutkuje takimi zdarzeniami...faktycznie logo Coral Travel widać na fotce

 • wisienka998

  Oceniono 8 razy 6

  na zdjęciu autobus Biura CoralTravel.

 • aerofan

  Oceniono 7 razy 5

  Przecież widać na autobusie jakie biuro. Właśnie wróciliśmy z Turcji. Stan autobusów fatalny. Jednym to bujało na prawo i lewo na prostej drodze. Na szczęście nie jeżdżą szybko. Lepiej unikać wycieczek, ale poza tym jest OK. Jak ktoś ma pecha to wiecie, gdzie palec może złamać ;)

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 13 razy 5

  Byłem na takich wycieczkach autokraem podczas wczasów w Turcji. Kierowcy jeżdżą tam fatalnie, np. nasz przejechał na czerwonym świetle, co przewodnik wytłumaczył, że na tym skrzyżowaniu jest mały ruch.

 • fitt

  Oceniono 2 razy 2

  Kto nie miał kontaktów z bucami z polskich konsulatów i oszustem bydlakiem konsulem, myśli, że to aniołki.
  A to skrajna banda ch...ji, gorsza od politykierów i dziennikarzyn, skur...syna nic nie robiące i siedzące w tzw konsulatach jak w więzieniach, i tylko nic od nas nie chciejta, wsioki spod Lublina i Białegostoku.

 • waapi

  Oceniono 4 razy 2

  Z rachunku prawdopodobieństwa wynika iż jeżeli połowa wyjeżdżających za granicę w tym roku polaków wyjechała do Turcji to prawdopodobieństwo takiego zdarzenia z naszymi rodakami było wysokie.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to, modlitwy nie pomogly 😁😅😇😈??

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie by wolak nie wychylił nosa to wypadek drogowy, odebrać im wszystkim auta i przywrócić furmanki z gnojem

 • leoleo

  Oceniono 1 raz 1

  kemer dobra miejscówka, w pobliżu taki kasprowy z kolejką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX