Jelena Grigoriewa nie żyje. Na ciele rosyjskiej aktywistki odkryto rany i ślady duszenia

Jelena Grigoriewa nie żyje. Ciało rosyjskiej aktywistki demokratycznej, antywojennej i LGBT znaleziono tuż obok jej domu - miała liczne rany kłute i była duszona. Przyjaciele aktywistki mówią, że kobieta od jakiegoś czasu otrzymywała pogróżki związane z jej działalnością.

Rosyjskie władze poinformowały o znalezieniu zwłok 41-letniej kobiety w Petersburgu. Z przekazanych informacji wynikało, że na jej ciele odkryto liczne rany kłute. Petersburska policja nie podała do publicznej wiadomości, kim była ofiara. Jak podaje jednak "The Guardian", powołując się na rosyjskich aktywistów, ofiarą zbrodni była aktywistka Jelena Grigoriewa.

Jelena Grigoriewa, rosyjska aktywistka, nie żyje

Jelena Grigoriewa to znana w Petersburgu aktywistka, która od lat walczyła o prawa mniejszości oraz głosiła niezgodnie z linią państwa poglądy. Skupiała się przede wszystkim na osobach LGBT oraz prawach kobiet - głównie tych, których dotknęła przemoc fizyczna i seksualna. Otwarcie mówiła również o tym, że ukraińscy więźniowie polityczni powinni zostać uwolnieni.

Aktywistka ruchów demokratycznych, antywojennych i LGBT Jelena Grigoriewa została brutalnie zamordowana tuż obok swojego domu

- napisał na Facebooku rosyjski aktywista Dinar Idrisov. Przypominał we wpisie, że Grigoriewa niedawno trafiła na listę osób LGBT opublikowaną przez stronę internetową, która namawiała ludzi do walki z tym środowiskiem. Strona została zablokowana, ale znajomi kobiety uważają, że mogło mieć to związek z jej śmiercią. Dodają, że Jelena od dawna dostawała pogróżki związane z jej działalnością. Działaczom, osoba podpisująca się "Likwidator gejów" groziła, że "stanie im się coś bardzo złego", jeśli nie zamkną centrum, w którym pracują. Pomimo, że Grigoriewa zgłosiła to na policję, władze nie podjęły żadnych działań. 

Śledczy ustalili, że kobieta zmarła w nocy z piątku na sobotę. Rany kłute, które odkryto na jej ciele, znajdowały się na plecach oraz twarz. Ustalono również, że kobieta była duszona. Portal Fontanka informuje, że w związku z morderstwem 41-latki zatrzymano już podejrzanego. Miałby to być 40-letni mężczyzna z Baszkirii. Władze nie potwierdzają jednak tych doniesień, mówiąc że w sprawie nie ma jeszcze żadnego podejrzanego. 

Więcej o:
Komentarze (196)
Jelena Grigoriewa nie żyje. Na ciele rosyjskiej aktywistki odkryto rany i ślady duszenia
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 91 razy 71

  Dajcie więcej władzy kaczej bandzie - to w Polsce będzie to samo.
  To w końcu pożyteczni idioci Rassiji.

 • norman67

  Oceniono 67 razy 51

  Czas na Polskę. Po Szczęsnym, Adamowiczu, teraz zaszczują kogoś z LGTB. Precz z kaczyzmem!

 • chi-neng

  Oceniono 74 razy 50

  Wszelkie znaki na niebie i ziemi (czytaj; Bialystok) wskazuja na to, ze tego rodzaju wydarzenia niebawem zawitaja w Polsce takze.

 • pritchard

  Oceniono 41 razy 35

  U Ruskich jak zawsze w takich sprawach, zaraz znajduje się "sprawca" - najczęściej jakiś przygłupi analfabeta z głębokich stepów Azji.

 • kaktus-2

  Oceniono 41 razy 33

  Putin ma spotkanie z dziećmi z szkoły. Nauczyciele wniebowzięci, ponieważ takie wyróżnienie od pana prezydenta, sam Putin zadowolony, ponieważ obecnie wszystko przebiega dobrze. Jednak Sasza ma do prezydenta 3 pytania
  - Panie Prezydencie wszystko fajnie, ale ja mam do pana 3 pytania.
  Putin jak to przystało na prezydenta pozwala mu mówić i jednocześnie obiecuje, że na każde odpowie.
  - Pytanie pierwsze, czemu zajął pan Krym?
  Pytanie drugie, czemu wysyła pan naszych żołnierzy na Ukrainę?
  Pytanie trzecie, kto zabił Niemcowa?
  Putin już gotowy do odpowiedzi, już otwiera usta, ale niestety zadzwonił dzwonek. Uczniowie wyszli na przerwę, a po przerwie Pieta ma do pana prezydenta pięć pytań.
  - Czemu zajął Pan Krym?
  - Czemu wysyła pan naszych żołnierzy na Ukrainę?
  - Kto zabił Niemcowa?
  - Czemu dzwonek zadzwonił 20 minut wcześniej?
  - Gdzie jest Sasza?

 • 6drabin

  Oceniono 46 razy 30

  Trzeba sprawdzić, który patriota z Białegostoku ostatnio podróżował do Federacji Rosyjskiej.

 • czarnyminio

  Oceniono 33 razy 23

  Niech zgadnę ,Putin zaskoczony i oburzony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX