Trump dementuje doniesienia Iranu o rozbiciu siatki szpiegowskiej CIA. "Kłamstwa i propaganda"

Prezydent Stanów Zjednoczonych zdementował podaną przez Iran informację o rozbiciu amerykańskiej siatki szpiegowskiej. Wcześniej irańskie media informowały o rozbiciu siedemnastoosobowej siatki szpiegowskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej i o tym, że niektórzy agenci zostali skazani na śmierć.

Prezydent Donald Trump określił informacje o aresztowaniu przez Iran 17 agentów CIA mianem całkowicie nieprawdziwych. O rozbiciu amerykańskiej siatki wywiadowczej poinformowały wcześniej władze w Teheranie. "Doniesienia o aresztowaniu przez Iran szpiegów CIA są całkowicie nieprawdziwe. Zero prawdy - napisał na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump określił twierdzenia władz w Teheranie mianem kłamstw i propagandy irańskiego reżimu. Prezydent USA ocenił, że są one wynikiem desperacji wynikającej z upadającej gospodarki Iranu, która pogorszy się jeszcze bardziej. „Iran jest pogrążony w totalnym chaosie” - napisał amerykański prezydent.

Rzekome zatrzymanie szpiegów CIA  w Iranie

Irańskie ministerstwo do spraw wywiadu poinformowało wcześniej o aresztowaniu 17 osób, które przyznały się rzekomo do przynależności do siatki wywiadowczej CIA. Niektórzy z nich mają być poddani egzekucji. Komentując te informacje amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo był bardziej powściągliwy od prezydenta Trumpa. „Wzywam wszystkich, którzy śledzą te doniesienia do wzięcia pod uwagę faktu, że irański reżim ma na swoim koncie długą historię kłamstw” - powiedział Pompeo w telewizji Fox News.

Więcej o:
Komentarze (65)
Donald Trump dementuje doniesienia Iranu o rozbiciu siatki szpiegowskiej CIA
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 12 razy 8

  "Zadnej siatki szpiegowskiej w Iranie nam nie brakuje".

 • bling.bling

  Oceniono 14 razy 4

  CIA ma na swoim koncie fabrykację dowodów istnienia broni masowego rażenia, która doprowadziła do wieloletniej wojny w sąsiednim kraju.

 • student_zebrak

  Oceniono 5 razy 3

  Radio Tirana przeciwko Radiu Erewan

 • baby1

  Oceniono 11 razy 3

  Jak zdementowana, to musi być prawdziwa.

 • veni.vici

  Oceniono 13 razy 3

  Że Trump zdementował irańskie doniesienia, to nic dziwnego... ciekawsze jednak, dlaczego te irańskie doniesienia nie ukazały się wcześniej na gazeta.pI? trudno było do nich dotrzeć?

 • dziadekjam

  Oceniono 17 razy 3

  CIA niegdy nie przyznaje się do swoich ujętych agentów, którzy działają przy użyciu kryminalnych metod.

 • iremus

  Oceniono 10 razy 2

  Przecież to były zielone ludziki z kontami bankowymi w Usa.

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 2

  No, możliwe, że w Iranie kogoś tam skazano na śmierć.
  W roku 2001 był taki mułła Omar, który na konferencji prasowej wydał oświadczenie, że Al Kaida już kończy podbijanie Ameryki.

 • twojeprawda

  Oceniono 1 raz 1

  Tak.. na pewno nie powodu, aby nie wierzyć. Mniej więcej dlatego: "Na Gibraltarze nagle zmienione zostało prawo aby przejąć irański tankowiec"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX