Iran: Władze twierdzą, że rozbiły siatkę szpiegów. Część zatrzymanych skazano na karę śmierci

Irańskie władze poinformowały o zatrzymaniu 17 "szpiegów", którzy mieli współpracować z amerykańską Centralną Agencją Wywiadowczą. Część z domniemanych agentów CIA zostało już skazanych na karę śmierci.

Jak podaje "Independent" państwowa telewizja miała zacytować irańskie Ministerstwo Wywiadu, które twierdzi, że rozbiło siatkę szpiegowską CIA. Na terenie Iranu zatrzymanych miało zostać 17 podejrzanych.

Władze Iranu twierdzą, że zatrzymały 17 agentów CIA. Część z nich skazano już na karę śmierci

Według urzędników ministerstwa niektórzy z aresztowanych zostali już skazani na karę śmierci. Taką informację podała także Agencja Fars. W oświadczeniu cytowanym przez irańskie media wynika, że szpiedzy mieli zostać zatrudnieni w kluczowych ośrodkach sektora prywatnego, a zwłaszcza w firmach związanych z gospodarką, infrastrukturą, cybernetyką, energetyką jądrową czy wojskiem.

Aresztowania mogą być związane z czerwcowymi informacjami - wtedy irańskie Ministerstwo Wywiadu podało, że zidentyfikowało szpiegów CIA, którzy wykorzystywali sieć internetową za pośrednictwem której oferowano Irańczykom amerykańskie wizy i obietnice życia za granicą. Następnie osoby te miały być wykorzystywane do zbierania informacji dla Stanów Zjednoczonych. Zatrzymani przez Iran "szpiedzy" oskarżani są o gromadzenie informacji niejawnych.

Wiadomość o zatrzymaniu podejrzanych pojawiła się po tym, jak Wielka Brytania złożyła skargę do ONZ w sprawie przejęcia brytyjskiego tankowca przez władze Iranu w regionie cieśniny Ormuz. Dodatkowo w poniedziałek 22 lipca premier Theresa May będzie przewodniczyć nadzwyczajnemu, międzyresortowemu spotkaniu kryzysowemu, na którym omówione zostaną sposoby reagowania na działania Iranu względem brytyjskiej floty.

Więcej o:
Komentarze (39)
Iran: Władze twierdzą, że rozbiły siatkę szpiegów. Część zatrzymanych skazano na karę śmierci
Zaloguj się
 • beristein

  Oceniono 18 razy 6

  Iran sam wybral islamistyczna sciezke. Swoja droga jak doszlo do tego, ze kraj wzglednej swobody sam wybral teokracje totalitarna? Lepiej teraz im sie zyje?

 • kzet69

  Oceniono 5 razy 5

  Znam kilku Irańczyków i Iranek, to fajni, normalni ludzie, jak długo jeszcze będą znosić religijny totalitarny durny reżim?

 • duath

  Oceniono 20 razy 2

  Tak dla tych mniej zainteresowanych historią.
  pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu_w_Iranie_(1953)

 • jrb11

  Oceniono 22 razy 0

  Angielskie ciulasy uwazaja ze moga piracic i krasc po calym swiecie.Jezeli robi to ktos inny to oczywiscie jest to przestepstwo..
  Ci idioci z nieszczesnego wrednego albionu cierpia na zanik komurek szczegolnie po tym novi-ckoku. Parszywcy.

 • jrb11

  Oceniono 18 razy -4

  / Amerykanskie ciulasy maja problem z wywiadem.
  Pp pierwsze nie wierza nikomu z akcentem po drugie sami nie znaja jezykow. Zalozyli centrum szpiegowskie w Utah gdzie sa zwolennicy Jehowy ktorzy mowia jezykami i uzywaja ich do tlumaczen. Poza tym szpig zachodu nie ma zbyt wielu komorek w glowie i cechuje sie arogancja.

 • caramba000

  Oceniono 6 razy -6

  Karykatura z prasy brytyjskiej pokazująca kompromitację Angloidów.

  cartoon in the British Sunday Telegraph
  mobile.twitter.com/DanielKRad/status/1152868724959055872

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX