Hongkong. Atak na pasażerów metra, 45 osób trafiło do szpitala

Pasażerowie na stacji metra Yuen Long w Hongkongu zostali zaatakowani przez grupę zamaskowanych mężczyzn. Według władz szpitala co najmniej 45 osób odniosło obrażenia, a jeden z poszkodowanych jest w stanie krytycznym.

Jak podaje Business Insider grupa częściowo zamaskowanych, ubranych w białe koszulki napastników, zaatakowała pasażerów stacji Yoen Long w Hongkongu. Według świadków atakowano głównie osoby, które podejrzewane były o udział we wcześniejszym antyrządowym proteście.

Hongkong. Grupa kilkudziesięciu mężczyzn zaatakowała pasażerów metra. Celem ataku były osoby, podejrzewane o udział we wcześniejszych antyrządowych protestach

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem po protestach demokratycznych w Hongkongu. Na portalach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których widać grupę kilkudziesięciu mężczyzn, którzy atakują pasażerów na jednej ze stacji metra w Hongkongu. W większości napastnicy ubrani byli w białe koszulki oraz maski, większość z nich miała też kije i pałki, którymi bili pasażerów metra. 

Napastnicy w białych koszulkach atakowali pasażerów na stacji metra, na schodach ruchomych, a nawet w samych wagonach pociągów. Osoby, które odniosły obrażenia, krytykują działania policji, która pojawiła się metrze dopiero pół godziny po zgłoszeniu ataku. Żaden z napastników nie został aresztowany. Zastępca komendanta Yuen Long District Yau Nai-Keung odpowiedział na zarzuty - Nie dokonaliśmy żadnych aresztowań, ponieważ nie możemy być pewni tych, którzy są zaangażowani. Nawet ci ubrani na biało nie oznaczają, że są zaangażowani w bijatykę. Każdą sprawę rozpatrzymy uczciwie, bez względu na obóz polityczny, do którego należy.

Do godziny 2:30 do szpitala w Hongkongu trafiło 45 osób, które zostały zaatakowane na stacji Yoen Long. Jeden z poszkodowanych jest w stanie krytycznym i walczy o życie. Według świadków napastnicy atakowali głównie te osoby, które ubrały się w czarne koszulki - symbol antyrządowych i prodemokratycznych protestów.

 
W ostatnich kilku tygodniach w Hongkongu odbywają się jedne z największych w historii marszów i protestów, podczas których coraz częściej dochodzi do starć z policją. Protestujący od kilku tygodni domagają się całkowitego wycofania z parlamentu ustawy, która daje możliwość ekstradycji mieszkańców Hongkongu do Chin. Obecnie projekt został bezterminowo zamrożony. Z czasem wśród postulatów zaczęły pojawiać się także nawoływania do przeprowadzenia demokratycznych reform.

Więcej o:
Komentarze (16)
Hongkong. Atak na pasażerów metra, 45 osób trafiło do szpitala
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 12 razy 8

  "Nie dokonaliśmy żadnych aresztowań, ponieważ nie możemy być pewni tych, którzy są zaangażowani. Nawet ci ubrani na biało nie oznaczają, że są zaangażowani w bijatykę. Każdą sprawę rozpatrzymy uczciwie, bez względu na obóz polityczny, do którego należy."

  DO JASNEJ CHOLERY, czy po przepuszczeniu tekstu przez GoogleTranslate nie wypadałoby go przynajmniej przeczytać i wygładzić, żeby choć przypomniał język polski?!

 • true_lysander

  Oceniono 10 razy 6

  W Hong Kongu tez widzę "dobra zmiana" wprowadza swoje porzadki....

 • js08836

  Oceniono 5 razy 5

  To policyjni przebierańcy. Prowokacje znane z naszych ulic.

 • marcinzliwerpula

  Oceniono 7 razy 5

  sam Xi Jinping bierze z nas przykład, to takie nasze XXI-wieczne uczenie jedzenia widelcem!

 • pako19

  Oceniono 12 razy 4

  Na miejscu obywateli Hongkongu zbierałbym już od dawna broń i amunicję bo pokojowo to się na pewno nie zakończy. No chyba, że totalną kapitulacją i całkowitemu podporządkowaniu CHRL.

 • oloros11

  Oceniono 3 razy 3

  sami siebie będą aresztować??

 • karrampa

  Oceniono 7 razy 3

  Zaproponować Hong-Kongczykom azyl w Polsce.
  Niech przenoszą swoje biznesy, a w większości to cywilizowani ludzie, przystosowani do cywilizacji europejskiej.

 • maciek76

  Oceniono 1 raz 1

  Tzw. Aktyw robotniczy.

 • keram2225

  Oceniono 3 razy 1

  przecie gołym okiem widac, że do chińska (pekińska) bezpieka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX