20 tys. ludzi na ulicach Moskwy. Wielki protest w związku z wyborami. "Tylko okupant boi się narodu"

W Moskwie ponad 20 tysięcy osób demonstrowało w sobotę w obronie wolnych wyborów. Domagano się przywrócenia na listy wyborcze przedstawicieli organizacji opozycyjnych.

Wcześniej moskiewskie komisje wyborcze pozbawiły opozycjonistów możliwości ubiegania się o mandaty w trakcie zaplanowanych na wrzesień wyborów do władz lokalnych.

W trakcie demonstracji wznoszono hasła: "Oddacie nam wolne wybory", "To miasto jest nasze" i "Hańba". 

Protesty opozycji w MoskwieProtesty opozycji w Moskwie Fot. Pavel Golovkin / AP Photo

Czytaj więcej: Gołunow oczyszczony z zarzutów. Służby miały podrzucić mu narkotyki. Media o "prowokacji i zemście"

Protesty w Moskwie. "Oni podobni są do okupantów"

Przemawiając do zgromadzonych opozycyjny polityk Dmitrij Gudkow potępił prokremlowskich urzędników za łamanie konstytucyjnych praw obywateli. - Oni za nas decydują, co mamy mówić, co pisać, dokąd chodzić i co myśleć. Oni podobni są do okupantów, ponieważ tylko okupant boi się narodu - krzyczał ze sceny Dmitrij Gudkow.

W podobnym tonie przemawiali inni liderzy opozycji. Zwolennicy opozycji zapowiedzieli, że tak jak w ciągu ostatniego tygodnia - nadal będą każdego dnia wychodzić na ulice Moskwy, dopóki nie zostaną spełnione ich żądania. 

Protesty w rosyjskiej stolicy odbywają się już o kilkunastu dni. Media podają, że ten sobotni był najliczniejszy z nich. O ile jednak agencje informują o 20 tys. uczestników, o tyle moskiewska policja i resort spraw wewnętrznych podają, że było to 12 tys. osób.

Więcej o:
Komentarze (163)
20 tys. ludzi na ulicach Moskwy. Wielki protest w związku z wyborami. "Tylko okupant boi się narodu"
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 81 razy 57

  Jeszcze troszeczkę, jeszcze jedna lub dwie kadencje, a u nas będzie dokładnie tak samo. Garstka, opluwana w mediach, zamykana w koloniach karnych, zwalniana z pracy, lub bita, niekiedy na śmierć, przez "nieznanych sprawców".
  A propaganda już teraz dokładnie taka sama.

 • polakadam

  Oceniono 58 razy 48

  Zaraz tam pojadą kluby gazety polskiej demonstrować w obronie putina.

 • barakuda62

  Oceniono 39 razy 33

  agencje informują o 20 tys. uczestników, o tyle moskiewska policja i resort spraw wewnętrznych podają, że było to 12 tys. osób.
  ........................
  Nawet ruskie gliniarze mają jakiś poziom przyzwoitości- nasze PiSie burki podałyby góra 2 tys.

 • polakadam

  Oceniono 52 razy 32

  Moskwa od dawna jest przeciwko putinowi. Popiera go ciemnota z wiosek i prowincji. Bo takim najłatwiej jest wmawiać że Rosja wstaje z kolan, że to imperium. No i jeszcze religijne wartości w które ciemnota wierzy.
  W sumie to podobne do Polandii.

 • ba_sw_ek

  Oceniono 28 razy 22

  "Oni podobni są do okupantów, ponieważ tylko okupant boi się narodu - krzyczał ze sceny Dmitrij Gudkow", no i trudno nie przyznać racji. U nas jest to samo. Barierki na Krakowskim Przedmieściu, ochrona "zwykłego posła"

 • odysej2012

  Oceniono 27 razy 21

  " tylko okupant boi się narodu"
  Przyszły mi na myśl kotary sejmie, barykady w sali kolumnowej, kordony z tysięcy policjantów i barierki w trakcie miesięcznic.

 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 21 razy 19

  "tylko okupant boi się narodu"
  - jakoś odrazu przypomniał mi się Pan Prezes Prawdziwie Polski Polak ze swoją obstawą 10 smutnych panów zawsze wokoł niego, za zatrudnienie których podatnik płaci prawie 2 mln rocznie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX