Grecja. Trzęsienie ziemi w pobliżu Aten. Później nadeszły niszczycielskie wstrząsy wtórne

W Grecji doszło do trzęsienia ziemi. Jego epicentrum znajdowało się ok. 20 km na północny zachód od Aten. Część budynków w stolicy została ewakuowana. Nie ma informacji o ofiarach ani poważnie rannych. Wiadomo jednak, że podczas wstrząsów wtórnych zawaliły się dwa budynki.

Trzęsienie ziemi w Grecji o magnitudzie 5,1 (niektóre źródła podawały magnitudę 5,3) miało miejsce o godz. 14.13 czasu lokalnego. Epicentrum trzęsienia znajdowało się około 20 km na północny zachód od Aten, jednak wstrząsy były odczuwalne również w stolicy. Część budynków została tam ewakuowana, pojawiły się też przerwy w dostawie prądu. Wiele osób w panice opuszczało sklepy i budynki.

Trzęsienie ziemi blisko Aten. Wstrząsy niszczyły budynki

Później miały miejsce wstrząsy wtórne, które miały jednak mniejszą siłę. Najsilniejszy z nich miał magnitudę 4,4. W wyniku wstrząsów wtórnych w Atenach zawaliły się dwa budynki - podaje BBC

Niektóre budowle zostały zniszczone - na 170-letnim budynku greckiego parlamentu pojawiły się pęknięcia. Od części budynków odpadał tynk, który zranił trzy osoby.

Greckie służby pozostają w pełnej gotowości przez kolejne 48 godzin. Według sejsmologów w następnych dniach, a nawet tygodniach, może dojść do kolejnych silnych wstrząsów wtórnych.

Więcej o:
Komentarze (18)
Grecja. Trzęsienie ziemi w pobliżu Aten. Zawaliły się dwa budynki
Zaloguj się
 • sopoko-spoko

  Oceniono 4 razy 2

  Ani słowa czy nie ucierpiały zabytki takie jak Akropol.

 • swietyszczur

  Oceniono 2 razy 0

  Obecne trzesienia ziemi to sa pierdniecia w porownaniu do tego, ktore mialo miejsce we wschodniej czesci Morza Srodziemnego okolo 4 tys lat p.n.e. Najprawdopodniej bylo to najwieksze trzesienie ziem ( wywolane wybuchem wulkanu) w wyniku potezne tsy w dziejach czlowieka wspolczesnego .Podania sumeryjskie ( na ktorym zreszta wzorowal sie autor Biblii ) opisuja to wydarzenie a ostatnie badania naukowe potwierdzaja .

 • zueoko

  Oceniono 7 razy -1

  Nic dziwnego. Jest to teren strefy sejsmicznej już od czasów kiedy ryby wychodziły na ląd ;) W porównaniu do starych, starych czasów dzisiejsze "drgania" Ziemi są bardzo łagodne.

 • tade-k53

  Oceniono 6 razy -2

  Żarty się skończyły. Bóg daje coraz więcej znaków, bo Wiary już nie ma więc koniec bliski.
  Koniec świata może być w każdej chwili. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło. Nie dbasz o zbawienie duszy?

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy -2

  Dopóki nie wybuchnie Santorini nie ma strachu

 • feliks10

  Oceniono 5 razy -3

  szkoda ze polski nie wytrzesie

 • antygronkowiec

  Oceniono 11 razy -3

  Hades nie ma litości!

 • slon2002

  Oceniono 12 razy -8

  Greenpeace DEUTSCHLAND (ueber alles) ogłosi zbiórkę na smarowanie płyt tektonicznych, aby zmniejszyć tarcie i zmniejszyć siłę drgań tektonicznych nazywanych trzęsieniem Ziemi. Ziemia nie trzęsie się ale w pewnych obszarach występują drgania spowodowane uwalnianiem energii w czasie ruchów płyt tektonicznych pod powierzchnią gruntu. Ten sam numer z nazewnictwem Gazeciarze popełniają pisząc o "Krzywej Wieży w Pizie" a wieża jest prosta jak drut tylko nieco pochylona pod kątem około 10 stopni od pionu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX