USA miały zestrzelić irańskiego drona. Iran odpowiada: Żadnego nam nie brakuje, może to był wasz?

Iran twierdzi, że nie stracił żadnego drona. Wiceminister spraw zagranicznych tego kraju Abbas Araghchi napisał o tym na jednym z portali społecznościowych. Jednocześnie zasugerował, że Amerykanie przez pomyłkę mogli zestrzelić własny samolot bezzałogowy.

Rzecznik armii Iranu generał Abolfazl Shekarchi poinformował, że wbrew temu o czym informował prezydent Donald Trump, po wykonaniu zadań w Zatoce Perskiej i Cieśninie Ormuz wszystkie należące do Iranu samoloty bezzałogowe wróciły do baz. Wiceminister spraw zagranicznych Iranu Abbas Araghchi zasugerował, że Amerykanie mogli przez pomyłkę zniszczyć własnego drona.

Amerykanie mieli zestrzelić irańskiego drona. Iran zaprzecza

"Nie straciliśmy żadnego drona w Cieśninie Ormuz, ani nigdzie indziej. Obawiam się, że US Boxer zestrzelił własny UAS (bezzałogowy statek powietrzny - red. ) przez pomyłkę!" - napisał na Twitterze.

Wcześniej prezydent Donald Trump informował, że amerykańskie wojska dokonały zestrzelenia irańskiego drona, który przeleciał w pobliżu okrętu USS Boxer stacjonującego w cieśninie Ormuz. - Stany Zjednoczone zastrzegają sobie prawo do obrony własnego personelu oraz interesów - powiedział amerykański prezydent. Również Pentagon oświadczył, że zestrzelenie drona było działaniem obronnym, mającym na celu ochronę bezpieczeństwa jednostki i jej załogi.

Napięcie miedzy USA a Iranem

Stosunki na linii Waszyngton - Teheran pogorszyły się po tym, jak w ubiegłym roku administracja Donalda Trumpa wycofała się z porozumienia nuklearnego. W ubiegłym tygodniu Iran poinformował, że wznowił wzbogacania uranu do poziomu przekraczającego limity przewidziane w umowie.

Więcej o:
Komentarze (118)
USA miały zestrzelić irańskiego drona. Iran odpowiada: Żadnego nam nie brakuje, może to był wasz?
Zaloguj się
 • zgr-edo

  Oceniono 23 razy 13

  Odnoszę wrażenie , że zdecydowana większość Polaków kibicuje Irańczykom a nie USA . he,he

 • antyjkl

  Oceniono 38 razy 10

  Nikt nawet przypadkiem z mediów tzw.wolnego świata nie napisze,że przedstawiany w mediach tzw.konflikt między USA i Iranem to w rzeczywistości według prawa międzynarodowego agresja napastnicza USA na Iran.

 • dziadekjam

  Oceniono 32 razy 6

  Amerykanie mają tradycję w "mnożeniu zestrzeleń". W czasie II wojny światowej na froncie europejskim "zastrzelili" więcej samolotów niż miała Luftwaffe. Dopiero wprowadzenie kamer sprzężonych z bronią strzelecką zmniejszyło "straty" Niemców..:-)

 • mr.knox

  Oceniono 16 razy 4

  Za bardzo taniala ropa na gieldach wiec ruskie poslaly drona badz sklonily do tego Iranczykow. Efekt juz widoczny....

 • yerry46

  Oceniono 12 razy 4

  "Żadnego nam nie brakuje, może to był wasz?"
  Ależ wyrafinowanie - ze śmiechu zaplułem dokumentnie monitor lapka. Siła rażenie tej odpowiedzi... iście ,atomowa' !

 • ania_dark

  Oceniono 12 razy 4

  Dziennikarze...zestrzela się kogo?co? (biernik) czy kogo?czego? (dopełniacz)? Myślę że jednak to pierwsze. Zatem zestrzelili irański dron a nie irańskiego drona. Telefona by też zestrzelili? Ukradli rowera? Analfabeci

 • 45rtg

  Oceniono 35 razy 3

  Coraz bardziej mi się ten Iran podoba :-)
  PS
  Pozdrowienia dla dolarkowych pożytecznych idiotów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX