Puścił z dymem znane studio animacji w Kioto. Ponad 20 ofiar pożaru

Co najmniej 24 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w studiu animacji Kyoto Animation w japońskim mieście Uji w prefekturze Kioto. Według japońskich mediów, doszło do celowego podpalenia. Mężczyzna, w wieku około czterdziestu lat, rozlał w budynku łatwopalną ciecz, a następnie ją podpalił.

Budynek znanego wśród fanów anime studia Kyoto Animation w Uji w prefekturze Kioto został podpalony w czwartek we wczesnych godzinach rannych przez ok. 40-letniego mężczyznę, który rozlał w siedzibie studia łatwopalną ciecz. W wyniku pożaru podpalacz również został ranny. Odwieziono go do szpitala. Nie jest znany motyw jego działania. Japońskie media podają, że mężczyzna rozlewając łatwopalną substancję w budynku, miał wykrzykiwać nienawistne hasła.

Kioto. Pożar w studiu animacji

W trzykondygnacyjnym budynku studia animacji w Kioto w chwili wybuchu pożaru znajdowało się ok. 70 osób. Co najmniej 24 zginęły, a około 40 zostało rannych. Informują o tym AFP i Associates Press powołując się na lokalne służby ratunkowe. Stan wielu rannych jest ciężki. Świadkowie mówią, że słyszeli odgłosy eksplozji. 

Pożar studia animacji w Kioto został ugaszony po kilku godzinach. Studio Kyoto Animation, znane również jako KyoAni, zostało założone w 1981 roku. Wyprodukowało seriale takie jak m.in. "Melancholia Haruhi Suzumiyi", "K-On!" czy "Lucky Star".

Więcej o:
Komentarze (20)
Pożar w studiu animacji w Kioto. Sprawca rozlał łatwopalną ciecz. Nie wszyscy zdążyli uciec
Zaloguj się
 • kacykmoralny

  Oceniono 10 razy 10

  "Puścił z dymem" to chyba nie najlepszy sposób na opisywanie tragedii w wyniku której śmierć poniosło 24 osoby.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  U nas moga tak walczyc w przyszlym katolandzie "absolutnym" z "demonami" gender, Teletubisiami i Muminkami jakie sa rozne nawet na tasmie.

 • gorillaglu

  Oceniono 3 razy 1

  save a laifu, drop the waifu. Nie posłuchał...

 • taradoss

  0

  Już 33 ofiary. Można nie lubić anime, wszystko jedno, ale trzeba być niezłym zj*bem, żeby coś takiego zrobić.

 • calidris

  Oceniono 8 razy -4

  Jedyny właściwy sposób na anime.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 10 razy -6

  Japoński Herostrates?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX