Grecja. Turyści pomylili miecznika z rekinem. Zamęczyli go na śmierć

Kilkadziesiąt tysięcy Greków podpisało petycję, w której domagają się ukarania turystów, którzy w brutalny sposób zabili miecznika. Ryba, która zbliżyła się do wybrzeża, pomylona została z rekinem.

Jak podaje "Independent" sytuacja miała miejsce na początku lipca na plaży w miejscowości Chalkida na greckiej wyspie Eubea. Na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych widać, jak plażowicze atakują rybę, która zbliżyła się do wybrzeża.

Turyści zaatakowali miecznika, którego pomylili z rekinem. Grecy chcą, by zostali ukarani za znęcenie się nad zwierzęciem

Część z kąpiących się myślała, że wpływająca na płytką wodę ryba jest rekinem, dlatego w panice uciekli na brzeg. Inni plażowicze w tym samym czasie zaczęli rzucać w miecznika kamieniami i innymi przedmiotami. Niektórzy mężczyźni próbowali go nawet złapać.

Według "Greek Reporter" miecznik dopłynął tak blisko wybrzeża, by urodzić młode. Nagranie pokazujące całe zdarzenie wywołało dyskusje na portalach społecznościowych oraz w samej Grecji.

 

Organizacje broniące praw zwierząt wystosowały nawet petycję, w której domagają się ukarania turystów, którzy znęcając się nad miecznikiem doprowadzili do śmierci zwierzęcia - Wnosimy o karę grzywny dla wszystkich zaangażowanych w atak oraz dla przedstawicieli portu, którzy nie reagowali na tę sytuację. Pod petycją podpisało się już ponad 28 tysięcy osób.

Więcej o:
Komentarze (78)
Grecja. Turyści pomylili miecznika z rekinem. Zamęczyli go na śmierć
Zaloguj się
 • safelogica

  Oceniono 39 razy 33

  Nawet gdyby to był rekin, to nie jest powód aby go zabijać. W Morzu Śródziemnym gatunki niebezpieczne dla człowiek są widywane niezwykle rzadko, a informacji o atakach są mi nieznane. Człowiek to brzmi zbrodniczo

 • sara.mi144

  Oceniono 23 razy 23

  Jak widać nie ma granic głupoty , nawet trudno to skomentować. Powinni za to zostać ukarani.

 • poziom1908

  Oceniono 18 razy 18

  Acha, czyli jakby zamęczyli rekina, to byłoby OK?
  Tak czy siak powinni im grubo dosr...

 • marc.pl

  Oceniono 16 razy 14

  U nas turyści zabili udomowionego szopa pracza gdy z ufnością zbliżył się do ludzi.

 • jango33

  Oceniono 15 razy 13

  Dzicz, podobna dzicz rzuca się i tratuje na promocjach marketach.

 • e2rdy

  Oceniono 12 razy 12

  Przecież widać że mają z tego wielką radochę a nie walczą z "rekinem". Wszyscy wiedzą że występują tu mieczyki które są niegroźne i każda pipa chce mieć z nim selfie na fejsika.
  Dokąd zmierzasz głupi gatunku ludzki?

 • wojtus5105

  Oceniono 11 razy 11

  Hołota. Jeśli uciekli , to przecież im nie zagrażał, nawet jeśli byłby rekinem. Ludzie to najpodlejszy gatunek...

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 11 razy 11

  Bezmózga ludzka dzicz.

 • kzet69

  Oceniono 11 razy 9

  Seba z Jessicą ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX