Holandia: Polak posprzątał las, który zaśmiecili jego rodacy

8 lipca policja z Waalwijk w Holandii opublikowała na Facebooku post przedstawiający sterty puszek po piwie pozostawione w lokalnym lesie. Wszystko wskazuje na to, że małe wysypisko śmieci stworzyli tam Polacy. Bałagan po swoich rodakach postanowił posprzątać młody mężczyzna pracujący w Holandii.

Policja z Waalwijk w Holandii udostępniła na Facebooku zdjęcia śmieci pozostawionych w lesie, pisząc, że nie tylko źle one wyglądają, lecz także szkodzą zwierzętom. Komentujący szybko doszli do wniosku, że bałagan pozostawili po sobie Polacy, bo widoczne na zdjęciach puszki po piwie to opakowania po popularnych napojach alkoholowych polskich marek. 

Polacy komentujący wpis holenderskiej policji nierzadko przepraszali za swoich rodaków i ubolewali nad ich zachowaniem. "Z przykrością muszę to stwierdzić, ale to Polacy robią taki syf, aż serce boli", "Znowu pokazali klasę" - czytamy wśród wpisów na temat zachowania Polaków w Holandii. Jeden z komentujących poszedł jednak o krok dalej. Młody Polak mieszkający i pracujący w Holandii nie tylko przeprosił za rodaków, lecz także zapowiedział, że posprząta pozostawiony przez nich bałagan.

Polak posprzątał bałagan po swoich rodakach. "Zebraliśmy aż pięć worków śmieci"

Mężczyzna wywiązał się ze swojej obietnicy. Dzień później opublikował wpis na grupie "Polacy w Holandii - Polen in Nederland" na Facebooku - relacjonuje Wirtualna Polska. "Proszę Was, sprzątnijcie po sobie! Przetrzymajcie tę puszkę czy butelkę do najbliższego śmietnika! W tak małym obszarze (cały teren lasku) zebraliśmy aż pięć worków śmieci - z czego większość pochodzi z polskich produktów" - zaapelował Polak.

Zachowanie mężczyzny docenili zarówno Polacy, jak i Holendrzy. Policja z Waalwijk poświęciła jego akcji kolejny wpis i podziękowała mu za godne pochwały zachowanie. Polakiem, który wysprzątał las, zainteresowały się także media.

- Mam nadzieję, że tą akcją udowodniliśmy, że nie wszyscy Polacy mieszkający w Holandii są tacy sami - powiedział młody mężczyzna w wywiadzie dla jednego z holenderskich portali.

* * *

Do oceanów co minutę trafia ciężarówka plastikowych odpadów, które zabijają żółwie, ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Jedną z organizacji działającą na rzecz zatrzymania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność ich działań. Możesz jej dokonać pod tym linkiem >>

Więcej o:
Komentarze (212)
Holandia: Polak posprzątał las, który zaśmiecili jego rodacy
Zaloguj się
 • man13

  Oceniono 77 razy 61

  suweren naśmiecił a pożadny Polak musiał sprzątać
  ttak zawsze było w historii i to się nei zmieni

 • labeo

  Oceniono 68 razy 56

  Zatęsknili za ojczyzną, więc stworzyli sobie namiastkę polskiego lasu.

 • polakadam

  Oceniono 58 razy 40

  Bo Polacy wyznają chrzescijanskie wartości a w Biblii jest napisane żeby czynić sobie Ziemię poddaną. A skoro my rządzimy Ziemią to możemy syfić i robić co nam się podoba. No ale Holendrzy to społeczeństwo ateistyczne i niszczenie środowiska nie mieści im się w standardach.

 • anty-oszolom

  Oceniono 50 razy 36

  Do trolli faszystowskich:
  Skoro są puszki i butelki po polskich produktach, na pewno zostawili to Holendrzy, Niemcy i Duńczycy. Oraz kilku uchodźców z Syrii.
  Wy już nawet nie jesteście śmieszni, ale żałośni do bólu.

 • popeye

  Oceniono 37 razy 33

  Brawo dla tego Pana. A co do dyskusji w komentarzach. Nie można przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę. Nie jesteśmy narodem świętym ale mamy wady tak samo jak każdy inny. Niemcy mają swoje ręczniki na leżakach, młodzi pijani Anglicy drą się, awanturują i pokazują tyłki na całym świecie, Szwedzi tacy grzeczni u siebie, odpalają natychmiast po wejściu na prom itp, itd. Nie zmienia to jednak faktu że musimy starać się być lepsi każdego dnia, dla siebie, dla naszych dzieci, ojczyzny, planety (niech każdy wybierze bliski mu cel). Ten Pan który posprzątał pokazał że próbuje i potrafi zrobić coś dobrego i za to mu serdecznie dziękuję. Jeżeli czyta Pan komentarze, to dziękuję i życzę Panu wspaniałego dnia.

 • aqua7x

  Oceniono 36 razy 28

  Polak posprzatal po wolakach...

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 24 razy 22

  Prawdziwy Seba wyklęty nie sprząta, bo sprzątanie jest jak wiadomo gejowskie.
  Wiel-ka Pol-ska Ka-to-li-cka!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX