Włochy. Policja przejęła 800 kilogramowy pocisk powietrze-powietrze w siedzibie neofaszystów

Włoscy antyterroryści przejęli pocisk powietrze-powietrze podczas rewizji siedziby prawicowej ekstremistycznej grupy.

Jak podaje "The Guardian", rewizja spowodowana była dochodzeniem prowadzonym w sprawie Włochów podejrzewanych o wspieranie rosyjskich sił separatystycznych na wschodzie Ukrainy. Podczas nalotu na siedzibę neofaszystów zatrzymano w sumie trzech mężczyzn.

Włochy. Policja zatrzymała pocisk powietrze-powietrze w siedzibie neofaszystów na północy Włoch

Jeden z zatrzymanych, Fabio Del Bergiolo, w 2001 roku bezskutecznie próbował dostać się do Senatu z ramienia neofaszystowskiej partii Forza Nuova. Dwie pozostałe osoby: 42-letni Szwajcar i 51-letni Włoch, zostali zatrzymani w pobliżu lotniska w Forli, gdzie w wynajmowanym przez nich hangarze odkryto trzymetrową rakietę powietrze-powietrze.

Ważący 800 kilogramów francuski pocisk Matra był w idealnym stanie. Jak podała policja, obecnie podobne pociski wykorzystywane są przez armię Kataru. Mężczyźni twierdzili, że zamierzali sprzedać rakietę za 470 tysięcy euro. Pocisk nie miał ładunku wybuchowego, ale mógł być ponownie uzbrojony. Mantra Super 530F to nowa wersja rakiety R530, która sprzedawana jest od 1980 roku. Ma zasięg 25 kilometrów. Może przetransportować ładunek wybuchowy o wadze 30 kilogramów.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli dziewięć karabinów automatycznych, 30 sztucerów myśliwskich, pistoletów i bagnetów, amunicję, stare nazistowskie tablice ze swastykami i materiały promujące treści neofaszystowskie. Wszyscy zatrzymani mieli przynależeć do partii Forza Nuova.

Więcej o:
Komentarze (33)
Włochy. Policja przejęła 800 kilogramowy pocisk powietrze-powietrze w siedzibie neofaszystów
Zaloguj się
 • achaszwerosz

  Oceniono 12 razy 6

  Trzech mniej na na marszu niepodległości.

 • lubat

  Oceniono 9 razy 3

  Takich pocisków nie można kupić w każdym sklepie. Ktoś musiał go dostarczyć z magazynów armii francuskiej, więc w pierwszej kolejności tam trzeba szukać przestępcy. Bo armia francuska ma też bomby atomowe i strach pomyśleć, że też może im zginąć.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 2

  Ostatnio francuskie Javeliny (produkcji USA) przechwycono w Libii.
  A ta rakieta jest produkcji francuskiej.
  Dlaczego nie ruskiej?
  Co jest!?

 • gorillaglu

  Oceniono 5 razy 1

  Czytając komentarze, dochodzę do wniosku, że prawica nie umie czytać. W artykule jasno napisano, że naziolki miały plan opchnąć rakietę... Przemyjcie oczy papryką chili, to wam się wzrok wyostrzy.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 0

  Nie mantra, a Matra.
  Ten pocisk.

 • menel13

  Oceniono 4 razy 0

  No to wystarczy jeszcze doczepić do niej odrzutowiec i można strzelać.

 • e50504

  Oceniono 14 razy -2

  O kurde przecież to jest jak humor z zeszytów szkolnych, z poprzedniego stulecia. I co oni z tym pociskiem niby mieli zrobić? Do muzeum oddać chyba xD

  Hahaha Trybuna Ludu wymięka przy was

 • rybka9915

  Oceniono 20 razy -2

  Kolesie salviniego dali sie zlapac? Ajajaj, to sie wolodia chyba letko wkurzy. On mu daje kase, a ten znowu spieprzyl robote.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX