Nad Luizjanę nadciąga sztorm Barry. W Nowym Orleanie zamykają bramy przeciwpowodziowe

Sztorm Barry uderzy w Luizjanę w piątek wieczorem lub w sobotę rano. W całym stanie ogłoszono stan wyjątkowy, a Gwardia Narodowa została postawiona w stan gotowości. W Nowym Orleanie zamykane są bramy przeciwpowodziowe.

Sztorm Barry zbliża się do wybrzeża USA. Meteorolodzy klasyfikują go obecnie jako burzę tropikalną, jednak nie wykluczają, że przerodzi się w huragan. Długotrwałe i intensywne deszcze mogą spowodować powodzie.

Władze wielu miast w stanie Luizjana podjęły decyzję o ewakuacji części mieszkańców. Osoby, które postanowiły, że w czasie burzy pozostaną w domu, zbierają zapasy żywności i wody. Synoptycy prognozują, że nad Luizjanę będzie silnie wiało - nawet do 85 km/h i przewidują obfite opady.

Nowy Orlean szykuje się na sztorm. Barry nadciąga nad Luizjanę

Od środy w Nowym Orleanie i innych miastach zamykane są tzw. bramy przeciwpowodziowe. Do piątku zamknięte zostanie ponad 200 takich bram.

- Rozpoczynamy zamykanie bram po wschodniej stronie miasta i kierujemy się w górę rzeki - powiedział w środę Antwan Harris, urzędnik ds. informacji publicznej Urzędu Ochrony przed Powodziami w Luizjanie. - Zajmie to dwa dni, ale zrobimy to zanim dojdzie do najgorszego, co nadchodzi - zapewnił.

Zamknięcia bram spowodują wyłączenie ruchu kolejowego i drogowego przez ogrodzone obszary.

Więcej o:
Komentarze (5)
USA. Nadciąga sztorm Barry. W Nowym Orleanie zamykają bramy przeciwpowodziowe
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  Osadnicy wybudowali miasto tam gdzie nigdy nie powinno powstać. Wenecję można jeszcze uratować, koszem dziesiątek miliardów euro, ale na ratunek Nowy Orlean wyda się setki miliardów dolarów i natura wygra.

 • siekier35

  Oceniono 6 razy -4

  no tak...brama na ulicy...
  ale co obok?!
  generalnie można pożar i benzyną gasić.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX