Biskup w Kolumbii chce walczyć z przestępczością wodą święconą. Wóz strażacki obleje nią miasto

Biskup Buenaventury w Kolumbii uznał, że najlepszym sposobem na powstrzymanie fali przemocy i przestępstw w mieście jest jego pobłogosławienie. Wcześniej media informowały, że w ramach błogosławieństwa z helikoptera zrzucona zostanie woda święcona. Sam duchowny jednak temu zaprzecza - woda święcona rzeczywiście się poleje, ale nie z helikoptera, tylko z wozu strażackiego.

Buenaventura to jeden z głównych portów Kolumbii, który ze względu na swoje położenie u wybrzeży Pacyfiku jest istotnym punktem w międzynarodowym handlu narkotykami. Miasto zmaga się z problemem przemocy na ulicach, biedą i ogromną przestępczością. Jak podaje "The Guardian", Buenaventura w 2014 r. została uznana za najbardziej niebezpieczne miasto w Kolumbii. Organizacja Human Right Watch informuje z kolei, że miasto w wielu rejonach kontrolowane jest przez "potężne grupy przestępcze", których członkowie porywają i w okrutny sposób zabijają mieszkańców. Po tym, jak w mieście torturowano i zamordowano 10-letnią dziewczynkę, sprawy w swoje ręce postanowił wziąć biskup Rubén Darío Jaramillo Montoya.

Buenaventura. Duchowny chce oblać miasto wodą święconą

W cytowanej przez "Guardiana" audycji radiowej duchowny stwierdził, że trzeba "wypędzić z Buenaventury diabła". - Chcemy okrążać miasto z powietrza i lać na nie wodę święconą, by zobaczyć, czy wypędzamy demony, które niszczą nasz port - miał powiedzieć biskup. Jak czytamy w internetowym wydaniu brytyjskiego dziennika, kolumbijscy wojskowi mieli zapowiedzieć, że dostarczą helikopter w celu oblania miasta wodą święconą, ale sam Montoya najwyraźniej chce inaczej rozwiązać ten problem.

Jak podaje Catholic News Agency biskup zaprzecza, by do święcenia miasta planował wykorzystać wojskowy helikopter. - Utworzymy linię pojazdów z wozem strażackim i statuą św. Bonawentury. Będziemy odwiedzać najtrudniejsze rejony, gdzie ludzie zostali zabici w ostatnim czasie - powiedział duchowny.

Jak podaje agencja, w wybranych miejscach "konwój" będzie się zatrzymywał, a biskup będzie odmawiał modlitwę. Następnie miejsce będzie święcone. - Tam, gdzie krew została przelana, teraz będziemy wlewać wodę święconą, jako znak zadośćuczynienia w miejscu, w którym ludzi spotkała przemoc - powiedział biskup Montoya.

Więcej o:
Komentarze (63)
Biskup w Kolumbii chce walczyć z przestępczością wodą święconą. Wóz strażacki obleje nią miasto
Zaloguj się
 • pkt4a

  Oceniono 26 razy 24

  " Pionki k.Radomia . Ksiądz Stanisław Sikorski kapelan "Solidarności" .- Pytaliśmy: "Co ci tam ksiądz robił?". A Michałek: "Całą noc trzymał mnie za siusiaka". Miał wtedy nie więcej niż 10 lat. Śmialiśmy się, bo człowiek sobie sprawy nie zdawał z tego, co się dzieje. O pedofilii się wtedy nie mówiło.

  Michał księdza zobaczył po wielu latach w internecie. Był grudzień 2018 r. Transmitowano uroczystość z przyznania Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ks. Stanisław Sikorski był jednym z uhonorowanych. Stał dumny wśród innych działaczy opozycyjnych..."

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy 23

  Proponuję poświęcić chmury, to każdy deszcz będzię "święcony"..:-)

 • koment22

  Oceniono 22 razy 22

  Nie działa. W Toruniu co i rusz leją wodą święconą a diabeł ma się dobrze...

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 24 razy 22

  Kwintesencja katolstwa. U nas ten sam poziom cywilizacyjny i takie same zwyczaje.

 • frankyy

  Oceniono 21 razy 21

  bp. Dziwisz może mu podesłać relikwie którymi walczył z powodzią

 • boniface

  Oceniono 23 razy 19

  21 wjej, ludzkość (ta nieliczna jej cześć o wyższej inteligencji) podbija kosmos a reszta baranów będą marnotrawić wodę na „diabła” :)

 • zenekciec

  Oceniono 17 razy 13

  A u nas ojciec muchomor poswieci dwa Maybachy od bezdomnego .

 • e.olsen

  Oceniono 12 razy 12

  Bardzo proste (jak umysł tego katabasa) rozwiązanie na niezwykle skomplikowane problemy. Po prostu genialne. Jestem dziwnie pewny, że to z całą pewnością pomoże...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX