Nieoficjalnie: Dwa dni Trumpa w Polsce. Prezydent USA będzie na 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Donald Trump nie tylko pojawi się na uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale spędzi w Polsce aż dwa dni - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia.

Od dawna spekulowano, a już zwłaszcza po czerwcowej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu, czy Donald Trump przyjedzie do Polski na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zwłaszcza że Kancelaria Prezydenta jeszcze w połowie marca tego roku zapraszała przywódców krajów NATO czy UE. Wciąż jednak nie padło oficjalne potwierdzenie ze strony amerykańskiej.

Teraz jednak, jak donosi "Rzeczpospolita", powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia, Donald Trump na pewno złoży wizytę w Polsce, by to nad Wisłą wziąć udział w uroczystościach związanych z wybuchem wojny. Na tym jednak nie koniec - według informacji dziennika wizyta prezydenta USA będzie dłuższa niż zakładano.

Dotychczasowy plan przewidywał, że Trump przyleci i odleci tego samego dnia, czyli 1 września. To już jednak nieaktualne. Amerykański przywódca ma spędzić w Polsce dwa dni – od 31 sierpnia do 1 września

- czytamy w piątkowej "Rz".

Czwarte spotkanie Trumpa z Dudą 

Na razie nie ma programu wizyty Donalda Trumpa, ale obchody ma on spędzać w Warszawie, a nie na Westerplatte. Sierpniowo-wrześniowa wizyta byłaby już czwartym spotkaniem Duda-Trump. Najpierw była wizyta Trumpa w lipcu 2017 roku w Polsce, potem dwie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie (wrzesień 2018 roku i czerwiec 2019).

Donald Trump w Polsce ma też spotkać się z szerszą grupą światowych przywódców i według "Rz" możliwe jest, że wyjedzie do jednej z baz amerykańskich.

Więcej o:
Komentarze (67)
80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Nieoficjalnie: Donald Trump pojawi się w Polsce
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 24 razy 10

  Ta parka nasuwa jedno skojarzenie - film "Głupi i głupszy". Ulubiona scena : machanie łapką samolotowi na niebie.

 • remo29

  Oceniono 16 razy 8

  Aż sobie obejrzę, jak Adrian będzie zabawnie podskakiwał dookoła Trumpa, jak pajacyk na gumce. On mi czasem przypomina takiego pieska, co stoi na tylnych łapkach i aż się trzęsie z podniecenia, że mu za chwilę pan rzuci patyczek, oj słodkie to takie...

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 4

  Taka ciekawostka: 1 września 1939 a zachowanie USA.
  Otóż, tego dnia w USA mianowano nowego szefa połączonego sztabu sił zbrojnych. Został nim generał George Catlett Marshall. Planował w czasie wojny ale planował też pokój po wojnie. Otrzymał pokojową nagrodę Nobla.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 5 razy 3

  Oprócz Polski
  został mu jeszcze Kazachstan, Korea Płn. i ew. jakiś jeszcze kraj bananowy, choć trudno mi teraz go przywołać z pamięci.

 • swinton

  Oceniono 5 razy 3

  Trump polkepie Dude po plecach i powie ze to nazisci z Marsa napadli na Polske.
  Nastepnie zapyta sie o odszkodowania.
  Nie dla Polski ale dla organizacji zydowskich.

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 3

  Trumpowi w oko WPADLA niewatpliwie Agata i chyba to ona jest powodem tej decyzji; jezeli owa dezycja jest zgodna a prawda :)

 • rattus-rattus

  Oceniono 9 razy 3

  Kolejny wyjazd akwizycyjny Trumpa. Ciekawe ile tym razem będzie nas to kosztowało?

 • smaugo

  Oceniono 11 razy 3

  no nie potrafią bez wielkiego brata... taki mental

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX