Stan wyjątkowy w USA. Sztorm Barry zbliża się do Luizjany. Może przekształcić się w huragan

W stanie Luizjana w Stanach Zjednoczonych ogłoszono stan wyjątkowy, a Gwardia Narodowa została postawiona w stan gotowości. Wszystko dlatego, że znad Zatoki Meksykańskiej do USA zbliża się sztorm tropikalny Barry.

Sztorm Barry uderzy w Luizjanę w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Obecnie znajduje się około 220 kilometrów na południowy wschód od wybrzeża USA. Meteorolodzy klasyfikują go obecnie jako burzę tropikalną, jednak nie wykluczają, że przerodzi się w huragan

Sztorm Barry zbliża się do USA. "Naszym największym zmartwieniem jest ulewny deszcz"

Władze wielu miast w stanie Luizjana podjęły decyzję o ewakuacji części mieszkańców. Osoby, które postanowiły, że w czasie burzy pozostaną w domu, zbierają zapasy żywności i wody. Synoptycy prognozują, że nad Luizjanę będzie silnie wiało -nawet do 85 km/h, a także przejdą długotrwałe i intensywne deszcze, mogące powodować błyskawiczne powodzie.

Amerykańscy synoptycy z portalu AccuWeather tłumaczą, że im bliżej lądu będzie sztorm Barry, tym bardziej jego siłę będzie podsycać ciepłe powietrze znad otwartych wód Zatoki Meksykańskiej. Dużą rolę gra czas - jeżeli Barry dotrze do wybrzeży Luizjany jeszcze dzisiaj, prawdopodobnie nie przerodzi się w huragan. Jeśli jednak będzie poruszał się wolno i dotrze do lądu w sobotę, jego siła może znacznie wzrosnąć i spowodować jeszcze więcej szkód.

„Naszym największym zmartwieniem jest ulewny deszcz, który może spowodować zagrażające życiu powodzie. Oczekuje się, że na dużym obszarze, zwłaszcza w znacznej części wschodniej części Luizjany, ale także w części południowej i środkowej Missisipi i części południowo-wschodniego Arkansas powstaną ciężkie, powodziowe opady deszczu" - powiedział Dan Kottlowski, ekspert do spraw huraganów z portalu AccuWeather.

Więcej o:
Komentarze (7)
Stan wyjątkowy w USA. Sztorm Barry zbliża się do Luizjany. Może przekształcić się w huragan
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 4 razy 4

  STAN WYJATKOWY W USA. Wow, to sie dopiero nazywa bicie piany. Louisiana nie jest huraganowym nowicjuszem, prosze wycieczki.

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 4 razy 4

  Coś się chyba pomyliło komputerowi tlumaczacemu tekst. Podana szybkość wiatru w żaden sposób nie może być huraganem. Może chodziło o mile?

 • ameryka66

  Oceniono 3 razy 3

  Tytul jest niewlasciwy.Brzmi jakby na calym obszarze USA ogloszono stan wyjatkowy.A tu chodzi jedynie o Louisiana State.

 • radgalez

  Oceniono 2 razy 0

  Brawa dla bylego burmistrza - Mitch Landrieu wydal miliony na usuwanie pomnikow ktore "obrazaly snowflake'ow" zamiast spozytkowac te pieniadze na naprawy pomp itp. i dzis Nowy Orlean cierpi.
  Keep voting democrat.

 • zkaczejzupy

  Oceniono 5 razy -5

  co jest 85km/h ... f35 lata 1.5 macha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX