Kreta. W bunkrze znaleziono okaleczone ciało Suzanne Eaton. Amerykańska badaczka została uduszona

W poniemieckim bunkrze na Krecie znaleziono okaleczone ciało amerykańskiej badaczki Suzanne Eaton - podaje CNN. Kobieta została uduszona. Jej poszukiwania ruszyły 2 lipca, gdy nie wróciła z porannego joggingu. Zajmowała się biologią molekularną, a na greckiej wyspie przebywała służbowo.

Grecka policja poinformowała o znalezieniu ciała 59-letniej Suzanne Eaton, amerykańskiej badaczki, która od tygodnia była poszukiwana. Kobieta pracowała w Instytucie Maxa Plancka w Dreźnie. Przyjechała na Kretę na konferencję naukową, która odbywała się w mieście Chania. 2 lipca Eaton wyszła z pokoju hotelowego, żeby pobiegać. Nie wzięła ze sobą dokumentów, portfela ani telefonu. Następnego dnia wszczęto jej poszukiwania. Początkowo podejrzewano, że kobieta mogła zasłabnąć podczas joggingu i doznać urazu, który uniemożliwiałby jej powrót do hotelu o własnych siłach. Rodzina Eaton wyznaczyła za jej odnalezienie 50 tysięcy euro.

Suzanne Eaton nie żyje. Na Krecie znaleziono okaleczone ciało amerykańskiej badaczki

CNN informuje, że ciało amerykańskiej badaczki zostało znalezione w niemieckim bunkrze z czasów II wojny światowej znajdującym się na górzystym terenie Krety, 10 kilometrów od miejsca, w którym kobieta była widziana po raz ostatni. Było ukryte 60 metrów od wejścia do bunkra i owinięte prześcieradłem. Grecka policja poinformowała, że amerykańska badaczka została uduszona, a jej ciało zostało okaleczone. Niemiecki "Bild" podaje, że kobiecie obcięto ucho. 

Po zaginięciu kobiety w poszukiwaniach na miejscu brali udział mąż badaczki oraz jej dwaj synowie - donosi Associated Press. O postępach w akcji poszukiwawczej informowano w mediach społecznościowych i na profilu Searching for Suzanne. Eaton była wysportowana i miała czarny pas w taekwondo. Grecka policja bierze pod uwagę scenariusz, że została zamordowana przez kilku sprawców, którzy mogli wciągnąć ją do bunkra już po zabójstwie. Na razie w sprawie nikt nie został zatrzymany. 

Suzanne Eaton zajmowała się biologią molekularną, jej osiągnięcia były znane na arenie międzynarodowej. Pochodziła z Oakland w Kalifornii, a przez ostatnie dziesięć lat mieszkała w Niemczech. Instytuty Maxa Plancka po śmierci badaczki w specjalnie wydanym oświadczeniu złożył kondolencje rodzinie Eaton. "Suzanne była wybitną i inspirującą badaczką, kochającą żoną i matką, sportowcem i cudowną osobą, którą wszyscy kochaliśmy. Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi" - napisano.

Więcej o:
Komentarze (136)
Kreta. W bunkrze znaleziono okaleczone ciało Suzanne Eaton. Amerykańska badaczka została uduszona
Zaloguj się
 • cmok_wawelski

  Oceniono 41 razy 15

  To jest akurat art. pod ktorym komentarze madrali polskich sa kompletnie nie na miejscu.
  Nie wiem co publicysta chcial osiagnac? Jakies dodatkowe informacje dla greckiej policji? Bo poki co may tylko wynik ze duza czesc pismiennego polskiego spoleczenstaw to chamy i idioci.
  Dziekuje za uwage.

 • who_cares

  Oceniono 54 razy 10

  Co wy z tym "nazistowskim" bunkrem ? To był solidny NIEMIECKI bunkier zbudowany w okolicach lotniska w Maleme po tym jak w maju 1941 niemieccy spadochroniarze zdobyli Kretę a to lotnisko było kluczowe do powodzenia tej operacji.

 • mateusztt

  Oceniono 14 razy 6

  powstał spór o polityczne poglądy pewnego bunkra

 • gr39

  Oceniono 33 razy 5

  co to jest NAZISTOWSKI bunkier ? w Polsce chyba nie musimy udawać - NIEMIECKI. DEUTSCHES BUNKER. Amerykańskie nieuki z CNN nie wiedzą, a ich mocodawcy udają że nie wiedzą - tzw. Naziści byli NIEMCAMI

 • vbn53

  Oceniono 39 razy 5

  W 1941 roku Kretę zdobyli niemieccy spadochroniarze i strzelcy górscy a nie naziści.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 3 razy 3

  W bunkrze znaleziono okaleczone ciało
  W poniemieckim bunkrze na Krecie znaleziono okaleczone ciało
  Grecka policja poinformowała o znalezieniu ciała
  Na Krecie znaleziono okaleczone ciało amerykańskiej badaczki
  CNN informuje, że ciało amerykańskiej badaczki zostało znalezione w niemieckim bunkrze
  Szkoda mi was, naprawdę

 • uthark

  Oceniono 2 razy 2

  Kreta to dzika wyspa.

 • e-grazus

  Oceniono 4 razy 2

  cyt.: górzystym terenie Krety, 10 kilometrów od miejsca, w którym kobieta była widziana po raz ostatni. Było ukryte 60 metrów od wejścia do bunkra i owinięte prześcieradłem.
  ...dziwne....prześcieradłem ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX