Były premier Francji stanie przed sądem. Zatrudniał żonę, która nic nie robiła, a zarabiała krocie

Francois Fillon, były premier Francji wraz z żoną odpowie za tworzenie fikcyjnych stanowisk. Proces małżeństwa rozpocznie się na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Dawny szef francuskiego rządu odpowie za zatrudnienie swojej żony Penelope w charakterze asystentki. Kobieta miała nie wykonywać żadnej pracy, lecz pobierać sowite wynagrodzenie. Zarobiła wówczas setki tysięcy euro. Do przestępstwa doszło, gdy Fillon sprawował funkcję parlamentarzysty. W sprawie przesłuchane zostały także dzieci pary, które Francois Fillon zatrudnił w charakterze prawników, kiedy zasiadał we francuskim senacie.

Polityk funkcję premiera sprawował w czasach prezydentury Nicolasa Sarkozy'ego. Ujawniony w 2017 roku skandal, skutecznie uniemożliwił mu zwycięstwo w wyborach prezydenckich pomimo przewagi w sondażach nad Emmanuelem Macronem. Małżonkom zarzuca się między innymi sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy.

Więcej o:
Komentarze (78)
Były premier Francji stanie przed sądem. Zatrudniał żonę, która nic nie robiła, a zarabiała krocie
Zaloguj się
 • alfred_hugecock

  Oceniono 33 razy 21

  To tak jak Becia Szydełko, wicepremier od niczego (i do niczego).

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 32 razy 16

  W Polsce przed sądem powinni stanąć prawie wszyscy pisbolszewicy łącznie z naczelnym hersztem za nepotyzm i zatrudnianie rodzin i znajomych królika, którzy nic nie robią.

 • rozterka47

  Oceniono 22 razy 12

  To u nas połowa PISiorów musiałaby stnać przed sądem . Pierwsi ci od komisji smolenskiej .

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 12

  Morawiecki załatwiał pracę w banku dla syna Czarneckiego. I proszę kariery się nie załamały. Bo przecież dzieci polityków też muszą gdzieś pracować. Progenitura pełniącej obowiązki szefowej TK też się załapała na fuchę w banku. I tak można bez końca wymieniać.

 • terazjakinick

  Oceniono 15 razy 9

  Cóż....a w Polsce jakoś to tak kojarzy się z dwiema Beatami. W epoce zanim wyemigrowały za chlebem do tej brzydkiej Brukseli :)

 • cezar85

  Oceniono 18 razy 8

  to zupełnie jak u nas premier, prezydent i osłowie z pis'u

 • farcry3

  Oceniono 11 razy 7

  No a Komisja Smoleńska ? Też " nic nie robiła a zarabiała krocie " .

 • jtby

  Oceniono 8 razy 6

  Też mi afera. U nas nazywa się to polityką prorodzinną i gdyby za to mieli karać, to trzeba by stworzyć jakiś większych rozmiarów pierdel dla pisdolców różnego szczebla i stanowisk.
  Może jednak we Francji słowa oddają istotę rzeczy i wiadomo co to jest nepotyzm i kolesiostwo finansowane z pieniędzy podatników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX