Japonia. Rekordowa cena za kiść - 24 winogrona sprzedane za 41 tysięcy zł

Japonia. Takashi Hosokawa kupił na aukcji 24 winogrona za które zapłacił 1,2 mln jenów (41 tysięcy złotych). Tym samym stała się to najdroższa kiść winogron na świecie.

Kierownik sieci hoteli w prefekturze Ishikawa w Japonii okazał się zwycięzcą aukcji, na której wystawiono kilka czerwonych winogron. Za jedną kiść, na której znajduje się 24 sztuk winogron, mężczyzna zapłacił 1,2 mln jenów (równowartość 11 tysięcy dolarów).

Najdroższe na świecie winogrona sprzedano na aukcji w Japonii. Za jedną kiść zapłacono 1,2 mln jenów

Jak podaje Market Watch Takashi Hosokawa zapłaci za winogrona odmiany Ruby Red, które cenione są ze względu na soczystość, wysoką zawartość cukru i niską kwasowość. Tym samym jest to także najdroższa pojedyncza kiść winogron, jaką kiedykolwiek sprzedano na aukcji. Odmiana Ruby Red powstała w Ishikawie, pierwsze owoce trafiły na rynek w 2008 roku.

Winogrona te cieszą się ogromną popularnością, jednak sprzedawana jest tylko ich określona ilość - tylko 26 tysięcy kiści trafi na rynek w tym roku. Kupowane są zazwyczaj jako prezent lub forma promocji niektórych film. Winogrona Ruby Red traktowane są w Japonii jako produkty luksusowe.

Nie są to najdroższe odmiany owoców, które sprzedane zostały na rynku azjatyckim. W maju za 45 tysięcy dolarów sprzedane zostały dwa melony z Yubari King. W czerwcu za prawie 48 tysięcy dolarów sprzedano owoc durian. Popularnością na aukcjach cieszą się także truskawki Bijin-hime z Okudy Nichio, których cena za pojedynczą sztukę to 4395 dolarów.

Więcej o:
Komentarze (56)
Japonia. Rekordowa cena za kiść - 24 winogrona sprzedane za 41 tysięcy zł
Zaloguj się
 • ajk_gierki

  Oceniono 34 razy 32

  Jak była żona Boruca się dowie to od razu dorzuci kolejną pozycję na liście niezbędnych rzeczy dla syna.

 • ps11111ps

  Oceniono 23 razy 13

  Sprzedam śliwki z drzewa, ktore w młodości podlewal sam Yaroslaw swoim cennym moczem. Tylko poważne propozycje.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 13 razy 11

  Mam doktorat. Przerzucam się na uprawę truskawek w Japonii. Za jedną truskawkę wezmę tyle, ile za semestr ze studentami.

 • sztucznypolak

  Oceniono 12 razy 10

  Typowi Azjaci. Wydadza kazde pieniadze, zeby pokazac innym swoje bogactwo (to samo jest w Chinach, Indiach, Emiratach itd).
  Oczywiscie, wiekszosc nowobogackich tym sie charakteryzuje, ale w Azji jest ekstremalne.

 • malin_k

  Oceniono 11 razy 9

  Świat zwariował, to pewne...

 • kacykmoralny

  Oceniono 6 razy 4

  W Japonii przywiązuje się ogromną wagę do jakości produktów. Owoce (szczególnie te, które nie są gatunkami rodzimymi, np winogrona) często są pakowane w eleganckie opakowania i sprzedawane jako prezenty, które często wręcza się w Japonii z rozmaitych okazji. Restauracje (również te w hotelach)często są przez Japończyków oceniane negatywnie, jeśli nie podają świeżych produktów sezonowych. Manager sieci hoteli z prowincji Ishikawa kupując winogrona uprawiane w prowincji Ishikawa, informuje (ze zględu na cenę informacja trafia jak widać nawet do polskich mediów) potencjalnych gości hotelowych, że w restauracjach jego hoteli mogą spodziewać się lokalnych, świeżych sezonowych produktów najwyższej jakości. Reklama za marne 40 tysięcy. Nie, ten facet nie zwariował, to profesjonalista znający gusta swoich potencjalnych klientów.

 • rafthetough

  Oceniono 5 razy 3

  swiat czeka zaglada, ludzie zyja czasami za 500dol miesiecznie, a inni za 5000dol kupuja JEDNA truskawke

 • John Dow

  Oceniono 5 razy 3

  Wystarczyło wstać z kolan i Japonia weszła do strefy złotego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX