Pożar elektrowni pod Moskwą. 50-metrowy słup ognia nad zbiornikami z paliwem

Pożar elektrowni w Rosji - informują światowe agencje. Jak informuje agencja TASS, zapaliły się zbiorniki z paliwem w elektrowni w Mytiszczach pod Moskwą. W wyniku pożaru ucierpiało co najmniej siedem osób, żadna z ofiar nie jest śmiertelna.

Elektrownia w Mytiszczach pod Moskwą płonie. Na miejsce udały się już liczne oddziały straży pożarnej, które próbują opanować sytuację. Rosyjskie władze wysłały do gaszenia specjalny samolot, który pomoże w walce z ogniem.

Rosja. Pożar w elektrowni pod Moskwą

Jak informuje agencja TASS, do pożaru doszło z powodu wybuchu pojemnika z gazem, w którym było zbyt wysokie ciśnienie. Ogień pojawił się w zbiornikach z paliwem, a słup ognia i dymu był momentami wysoki na 50 metrów. Z przekazywanych przez rosyjskie władze informacji wynika, że co najmniej siedem osób ucierpiało w wyniku pożaru - mają oparzenia pierwszego i drugiego stopnia, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszystkim udzielono już pomocy.

Trudno powiedzieć, czy pożar zagraża mieszkańcom i znajdującym się w okolicy budynkom. W pierwszych komunikatach rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych informowało o tym, że wybuch zbiorników może być groźny. W innych komunikatach podano jednak, że mieszkańcy nie powinni obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Elektrownia w Mytiszczach działa od 1992 roku i wykorzystuje głównie gaz. Ma moc 1060 megawatów.

Więcej o:
Komentarze (30)
Pożar elektrowni pod Moskwą. 50-metrowy słup ognia nad zbiornikami z paliwem
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 20 razy 10

  Jestem pewien że o wybuch oskarżą amerykańskich agentów. Oni tak jak i Polacy nie potrafią się przyznać do własnego nieudacznictwa ...

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  OWK (Organizacja Wyzwolenia Krymu) walczy.

 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe z czego się tu niektórzy cieszą? My wprawdzie nie mamy elektrowni na gaz, ale mamy w Świnoujściu ogromny Gazoport, który jak nie daj Boże yebnie, to yebnie jak trzeba, bo jak twierdzą przedstawiciele rządu, amerykański gaz jest DUŻO LEPSZY od ruskiego... :-))

 • zet1

  Oceniono 9 razy 3

  "Żadna z ofiar nie jest śmiertelna" Normalnie "Nieśmiertelny V- Misja Moskwa". Oj cenię dobre dziennikarstwo...

 • cucanin

  0

  polaczki informuja swych obywateli tylko o pożarach lub innych nieszczęściach w Rosji i tylko, dla polaczkow w Rosji niczego innego nie odbywa się. Oto obrzydliwy narodzisko!!!

 • zelenyles

  0

  kto im robi te psikusy ? wszystkich sąsiadów dookoła gnębią to mogą spodziewać się wszystkiego co nie ?

 • proteusz33

  Oceniono 4 razy 0

  Niemcy mają swoje 'atomówki' zastąpić ekologicznymi elektrowniami dla których paliwem będzie rosyjski gaz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX