Niemieccy socjaldemokraci i Zieloni zagłosują przeciwko Ursuli von der Leyen. Przez jej afery

Europosłowie z partii SPD oraz Zielonych zdecydowali, że nie poprą kandydatury swojej rodaczki Ursuli von der Leyen na szefa Komisji Europejskiej.

Jak twierdzi Agencja DPA niemieccy socjaldemokraci jeszcze przed jej wysłuchaniem w Parlamencie Europejskim SPD rozpowszechnili pismo w swojej frakcji, w którym przypominają afery z jej udziałem, w czasie gdy była ministrem obrony.

SPD przypomina afery Ursuli von der Leyen

SPD oskarża Ursulę von der Leyen między innymi o wydawanie milionów euro na zewnętrznych doradców, co - według nich - było złamaniem prawa. Ponadto socjaldemokraci ponownie sugerują, że jej praca doktorska była częściowo plagiatem. 

Także Zieloni zapowiedzieli, że zagłosują przeciwko kandydaturze von der Leyen. "Frakcja Zielonych na podstawie tego co usłyszała podczas wysłuchania Ursuli von der Leyen postanowiła nie popierać tej kandydatury. Nie usłyszeliśmy nic konkretnego ani o tym jak ratować migrantów na morzu, ani jak ratować klimat" - powiedziała w telewizji ARD europosłanka partii Zielonych Ska Keller.

Ursulę von der Leyen popierają niemieccy chadecy. Także zdecydowana większość niemieckich obywateli popiera jej kandydaturę. Głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej odbędzie się w najbliższy wtorek.

Więcej o:
Komentarze (48)
Niemieccy socjaldemokraci i Zieloni zagłosują przeciwko Ursuli von der Leyen. Przez jej afery
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 25 razy 17

  A pisowcy krzyczą że ich głos jest decydujący przy obsadzie szefa KE.
  Są śmieszniejsi od Jasia fasoli.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 22 razy 16

  Co kogo pismęty poprą, to przepada z hukiem. Można się od nich uczyć dyplomatołectwa :D.

 • race444

  Oceniono 16 razy 12

  No to teraz PiSklaki zaglosuja za U. von der Leyen zeby zrobic wszystkim na zlosc. Wczoraj widzialem wywiad w niemieckiej telewizji. Kilku dziennikarzy zadawalo jej pytania a ona odpowiadala na te pytania w TRZECH jezykach angielskim, francuskim i oczywiscie niemieckim. Pytanie. Ile jezykow zna polski PiS polityk ?????????? Zna dwa wolski i radziecki

 • jael53

  Oceniono 14 razy 12

  Przecież mogła kazać swoim asystentom lub innym pociotkom założyć spółkę doradczą i dać jej zlecenia.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 18 razy 10

  Przekaz dnia z Nowogrodzkiej już gotów: zwycięstwo, Timmermans przepadł :D.

 • jottsp

  Oceniono 10 razy 8

  za to popra ja poslowie PiSu

 • ggchmiel

  Oceniono 12 razy 6

  Wypisz wymaluj - jak porządny piSSowiec: kasa się pewnie należała, a z wykształceniem większość z nich ma kłopoty. No i teraz mają dylemat: głosować z lewakami czy też twardo wbrew nim ale za to za, jak mówi p. von der Leyen, zwracaniem uwagi na praworządność przez nią (chyba nie za bardzo wiedzą co to jest, bo inaczej by jej nie popierali). No chyba, że jej mówienie o praworządności ma ten sam sens co brednie piSSamanów na ten temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX