Angela Merkel nie potrafiła opanować drgawek. Trzeci raz w ciągu miesiąca. Jest komentarz rzecznika

Po raz trzeci w ciągu miesiąca kamery zarejestrowały moment, gdy kanclerz Niemiec Angela Merkel nie potrafiła opanować drżenia ciała. Niepokojące drgawki tym razem wystąpiły podczas przywitania fińskiego premiera.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjmowała w Berlinie fińskiego premiera Antieggo Rinne. Podczas odgrywania hymnów obydwu państw Angela Merkel, stojąca na podium kanclerskim, nie była w stanie opanować drgania całego ciała. 

Jak zapewnił CNN rzecznik niemieckiego rządu, kanclerz "ma się dobrze" i rozmowy z premierem Rinne "przebiegają zgodnie z planem".

To już trzeci raz w ciągu miesiąca, gdy dochodzi do takiego incydentu. Pierwszy raz Merkel dostała podobnych drgawek podczas powitania prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego 18 czerwca tego roku.

Później, po rozmowach z Zełenskim, kanclerz Niemiec wydarzenie to tłumaczyła odwodnieniem i jak mówiła, wystarczyły trzy szklanki wody, by opanować sytuację. Wówczas w Berlinie panowały upały - blisko 30 stopni Celsjusza.

Jednak zaledwie kilkanaście dni później, 27 czerwca, taka sytuacja znowu miała miejsce. Angela Merkel uczestniczyła wtedy w konferencji prasowej z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem. Uwagę mediów zwróciły trzęsące się ręce kanclerz, co Merkel próbowała ukryć zakładając je na piersi. Mimo tego, nadal było widać, że kanclerz się trzęsie i nie potrafi tego opanować.

Biuro prasowe rządu informowało dotąd, że było to zwykłe osłabienie, a stan zdrowia pani kanclerz jest bardzo dobry.

Niemieckie media zaniepokojone stanem zdrowia Angeli Merkel

Niemieckie media coraz częściej zadają pytanie: jaki jest faktyczny stan zdrowia Angeli Merkel? Lekarz i dziennikarz Christoph Specht w rozmowie z telewizją N-TV powiedział, że wątpi aby przyczyny ataków Angeli Merkel leżały w sferze psychologicznej.

Więcej o:
Komentarze (152)
Angela Merkel ponownie dostała drgawek. Trzeci raz w ciągu miesiąca. Rzecznik rządu komentuje
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 79 razy 35

  Angela to filar i fundament Zjednoczonej Europy. Dlatego małe kundelki uwielbiają na nią szc.zać ...

 • antropoid

  Oceniono 53 razy 19

  TO ZE SMIECHU - zobaczyła, jak PiSiory sobie gratulują, że znów zrobiły z siebie idiotów.

 • jacekkkf

  Oceniono 30 razy 18

  Podoba się to czy nie, ale Merkel to chyba jedyny ważny polityk zachodni przychylny Polsce. Jej odejście będzie więc dla Polski na pewno niełatwe.

 • leoleo

  Oceniono 14 razy 14

  skurcze mięśni o podłożu nerwowym, mam takie w neuralgii półpaścowej

 • mat.31

  Oceniono 15 razy 11

  Rzecznicy sa od tego żeby pie...ć. Ten niemiecki robi to nadzwyczaj dobrze. Przeciez wszyscy widzą, że ze zdrowiem Merkel jest coś nie tak.

 • white_lake

  Oceniono 38 razy 10

  jeśli 3 raz to zdarzyło się publicznie, to ciekawe, ile razy miała takie napady bez obecności kamer, to nie wygląda dobrze i nie budzi zaufania,
  powinna się zająć swoim zdrowiem i przestać udawać, że wszystko jest OK

 • kroliklesny

  Oceniono 26 razy 8

  Prawdopodobnie Pani kanclerz ma debiut choroby Parkinsona. To sie leczy.

 • clemenza1000

  Oceniono 10 razy 6

  czy ktos normalny tutaj moze wytlumaczyc fachowo jej stan?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX