Trump nazwał brytyjskiego ambasadora "bardzo głupim gościem". Szef brytyjskiego MSZ: Brak szacunku

Napięć na linii USA-Wielka Brytania po wycieku raportów brytyjskiego ambasadora w USA ciąg dalszy. We wtorek Donald Trump stwierdził, że Kim Darroch jest "bardzo głupim gościem", podobnie jak głupi był plan Theresy May na brexit. - Te komentarze wyrażają brak szacunku dla Theresy May i mojego kraju - odpowiedział minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt.

Wyciek raportów brytyjskiego ambasadora w USA Kima Darrocha skierowanych do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Wielkiej Brytanii, w których krytycznie odnosił się do Donalda Trumpa, powoduje kolejne spięcia w amerykańsko-brytyjskich stosunkach. Rząd USA poinformował już, że wstrzymuje wszelkie kontakty z ambasadorem. To jednak nie koniec problemów.

Donald Trump o ambasadorze: Bardzo głupi gość

We wtorek prezydent USA opublikował na Twitterze wpisy, w których po raz kolejny krytycznie wyraził się na temat Kima Darrocha. Tym razem jednak użył bardzo mocnych słów. 

- Zwariowany ambasador, którego Wielka Brytania narzuciła USA, nie jest kimś, kim jesteśmy zachwyceni, to bardzo głupi gość. Powinien rozmawiać w swoim kraju i z premier Theresą May, o tym jak zawalili negocjacje w sprawie brexitu, a nie denerwować się moją krytyką na temat tego, jak źle były one prowadzone - stwierdził.

Jak podkreślił w kolejnym wpisie, "powiedział Theresie May, jak przeprowadzić negocjacje, ale ona i tak postawiła na swój głupi plan, którego nie była w stanie zrealizować". - Katastrofa! - stwierdził.

- Nie znam osobiście ambasadora, ale powiedziano mi, że to pretensjonalny głupiec - dodał.

Jeremy Hunt: To brak szacunku do Theresy May i naszego kraju

Na wpisy Donalda Trumpa odpowiedział Jeremy Hunt, szef resortu spraw zagranicznych w Wielkiej Brytanii. - Te komentarze wyrażają brak szacunku do naszej premier i naszego kraju i są dla nich krzywdzące. Pana dyplomaci dzielą się prywatnymi opiniami z Mikem Pompeo i to samo robią nasi! - podkreślił Jeremy Hunt.

Odniósł się również do słów Donalda Trumpa, według którego "przymierze brytyjsko-amerykańskie było najważniejsze w historii" - Zgadzam się z tym, ale przyjaciele muszą się traktować z szacunkiem, który Theresa May zawsze Panu okazywała. Ambasadorzy są wybierani przez rząd brytyjski i jeśli to ja zostanę premierem, nasz ambasador w USA nim pozostanie - stwierdził szef brytyjskiego MSZ.

Więcej o:
Komentarze (180)
Trump nazwał brytyjskiego ambasadora "bardzo głupim gościem". Szef brytyjskiego MSZ: Brak szacunku
Zaloguj się
 • maciek76

  Oceniono 76 razy 58

  Riposta Trumpa, idola naszych PiSowskich władców, tylko potwierdza, że ambasador Kim Darroch miał 1000% racji :-)

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 39

  Z prostactwa i braku kultury Trump uczynił sobie cnotę. Bycie bucem jednak nie jest zaletą, przynajmniej wśród cywilizowanych ludzi.

 • ebom

  Oceniono 55 razy 35

  Te twitteriady Trumpa są tak infantylne, prostackie, kompromitujące... po prostu nie ma na to skali. Jak je czytam, to autentycznie się czuję zażenowana. To jest jakis przedziwny performance, a nie prezydentura. Umówmy się, najprawdopodobniej komunikacja wszystkich ambasad ze swoimi krajami na jego temat wygląda tak samo albo i gorzej niż brytyjskie memo. Tego faceta inaczej się po prostu nie da opisać.

 • sacc77

  Oceniono 42 razy 20

  Trump coraz bardziej utwierdza w przekonaniu, żde jego intelekt równa się "1 SUSKI".

 • cezaryk

  Oceniono 37 razy 19

  Ehhh tu nie ma co się zniżać do poziomu pana prezydęta usa.
  W końcu sam twierdzi że jest „bardzo stabilnym psychicznie geniuszem”.

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 26 razy 16

  Ten Trump to taki polski Suski i Sasin razem wzięci. Brakuje tylko jeszcze pajaca Dudy.

 • amtis

  Oceniono 19 razy 15

  Jak to miło wiedzieć, że są państwa, które mają się czego wstydzić bardziej niż my. Może to i "Schadenfreude", ale jednak człowiekowi lżej :)

 • niebozaoknem

  Oceniono 17 razy 13

  Głupi pomarańczowy chamuś ze zdechłym zwierzątkiem na głowie stoi na czele światowego mocarstwa. Dość przykre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX