Sycylia. Zamknięto największy w Europie ośrodek dla migrantów. Salvini: Centrum dowodzenia mafii

W Cara di Mineo na Sycylii zamknięto największe w Europie centrum dla migrantów ubiegających się o azyl. Według informacji podawanych przez włoski rząd ośrodek, w którym mieszkało 4 tysiące osób był całkowicie opanowany przez nigeryjską mafię.

Zamknięcia centrum dokonał wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini.

- Nigeryjska mafia miała tu swoje lokalne centrum dowodzenia. Włoskie państwo łożyło 100 tysięcy euro na centrum handlu narkotykami w prowincji Katania. To było nienormalne - mówił polityk. Działająca w ośrodku nigeryjska mafia przejęła również kontrolę nad prostytucją i gangami włamywaczy. 

Centrum powstało w 2011 roku w miasteczku opuszczonym przez amerykańskich wojskowych i ich rodziny, w pobliżu bazy wojskowej i lotniska Sigonella. 

Czytaj więcej: Włochy. Pijani Polacy chcieli wyskoczyć z pociągu. Doszło do burdy z obsługą, potem zaatakowali policję

Włochy. Salvini napisał list do władz Tunezji

Podczas konferencji prasowej wicepremier Salvini poinformował, że napisał list do władz Tunezji, w którym apeluje, by lepiej pilnowały swego wybrzeża. 40 procent migrantów docierających przez Morze Śródziemne do Włoch wyrusza z tunezyjskich portów.

Więcej o:
Komentarze (110)
Sycylia. Zamknięto największy w Europie ośrodek dla migrantów. Salvini: Centrum dowodzenia mafii
Zaloguj się
 • rikol

  Oceniono 40 razy 30

  Bardzo słusznie. wszyscy wiedzą, że paserzy są milionerami i grubymi rybami w libii. Do tego dochodzi handel niewolnikami. A europejczycy naiwnie "pomagają"

 • janrobin2015

  Oceniono 41 razy 29

  Zaloze sie o kazde pienadze ze ci 'ratujac' nielegalnych migrantow scisle wspolpracuje z przemytnikami ludzi. W jaki inny sposob statek nie posiadajacy bardzo dokladnych radorow bylby w stanie namierzyc maly ponton. Ja wiem morze srodziemne nie jest duze ktos powie :-)
  Kase sie kreci. Te wszystkie pseudo-organizacje pomocowe trzeba zdelegalizowac i rozpedzic na cztery wiatry. Problem z nielegalnymi by sie sam rozwiazal.

 • herrpietru

  Oceniono 32 razy 24

  Jak wygląda przemyt do Europy? W 90% wygląda to tak:
  Początkowo wszyscy znajdują się na pokładzie małego statku przemytników który holuje za sobą pusty ponton lub łódke. Po odpłynięciu od brzegów Libii na wystarczającą odległość przemytnicy każą imigrantom wejść na ponton. Następnie odczepiają ponton od swojego statku, nadają komunikat o tonącej jednostce i szybko odpływają. Resztą zajmują się niemieckie i holenderskie statki organizacji pozarządowych które łamiąc prawo nie reagują na komunikaty libijskich statków, ładują jak najszybciej porzuconych do siebie i czym prędzej do naiwniaków z Europy.

  Tutaj nagrano cały proceder:
  twitter.com/Frontex/status/1142373165076766720

 • tornemorgren

  Oceniono 28 razy 24

  Jeśli w świat pójdzie info, że NIE MA MIEJSC, to przestaną przypływać. Proste. Wszyscy o Salvinim mówią, że populista, a tu proszę, prosty chłop, proste rozwiązanie.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 35 razy 23

  Jak to? Myslalem, ze ten osrodek stal sie europejskim centrum zaawansowanych badan w dziedzinie fizyki jadrowej i medycyny. I ze jego przedstawiciele w najblizszych latach opanuja calkowicie "Noble".

 • wojtem

  Oceniono 33 razy 23

  Obudzili sie po 8 latach! A "uchodzcow" za leb i spowrotem do Afryki!

 • herrpietru

  Oceniono 37 razy 17

  Czytałem o tej informacji na paru innych portalach i zawsze Salvini jest opisywany jako "populista". Dlaczego nie nazywa się tak największego populisty w Europie czyli Macrona z Francji albo chociażby partię Zielonych z Niemiec?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX