USA. Niedźwiedź kierowca wszedł do samochodu, przejechał nim 30 metrów i rozbił się na drzewie

Policja z hrabstwa Boulder w Kolorado w Stanach Zjednoczonych otrzymała niecodzienne zgłoszenie. Okazało się, że jedno ze zwierząt dołączyło do ludzi, by w wyjątkowy sposób uczcić Dzień Niepodległości.

Jak podaje USA Today do zdarzenia doszło 4 lipca, kiedy w Stanach Zjednoczonych świętowany jest Dzień Niepodległości. O całej sytuacji poinformowano za pośrednictwem Facebooka biura szeryfa hrabstwa Boulder.

"Oto przestroga, aby zawsze zamykać drzwi od samochodu, a zwłaszcza w krainie niedźwiedzi" - tak zaczyna się opis niecodziennego zdarzenia, do którego doszło w Kolorado w Stanach Zjednoczonych. W Boulder przez niezamknięte drzwi kierowcy do środka samochodu dostał się niedźwiedź. Gdy drzwi się zamknęły przestraszone zwierzę próbowało uciec, drapiąc we wszystkie drzwi.

USA. Niedźwiedź i niecodzienny wypadek w Kolorado

Według ustaleń policji niedźwiedź w pewnym momencie musiał tak mocno rozbujać samochód, że ten zaczął zjeżdżać w dół wzgórza. Auto pokonało około 30 metrów i zatrzymało się na najbliższym drzewie. W wyniku zderzenia drzwi samochodu zostały odblokowane, dzięki czemu niedźwiedź wydostał się na zewnątrz i oddalił w nieustalonym kierunku.

Ta krótka podróż nie skończyła się dobrze dla samochodu, który nie nadaje się obecnie do użytku. Policja w Boulder tą historia chciała przypomnieć, że spotkanie z niedźwiedziem w stanie Kolorado nie należy do rzadkości, dlatego zawsze trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Eksperci z Parks and Wildlife zalecają, by zawsze zamykać samochód, nie zostawiać uchylonych okien oraz nie zostawiać w samochodzie jedzenia. Niedźwiedzie szukające pożywienia z łatwością mogą uszkodzić nie tylko pojazdy, ale też domy.

Więcej o:
Komentarze (77)
USA. Niedźwiedź kierowca wszedł do samochodu, przejechał nim 30 metrów i rozbił się na drzewie
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 30 razy 26

  Ale teoretyczny i plac manewrowy podobno zdał.

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 19

  Za to w Polsce, w latach 60-tych krążyła opowieść o cyrkowym misiu, który podobno zwiał na rowerze z planu filmowego i wystraszył na leśnej drodze wiejską, jadącą do sklepu GS babę.

  A jeszcze lepsi byli Ruscy, bo u nich to podobno kiedyś za kołem podbiegunowym niedźwiedź pił z drwalami przez całą noc polarną, po czym poszedł do lasu i tyle go widzieli. Zresztą, ostatnio jak podała gazeta.pI w Nowosybirsku, też pokazała się niedźwiedzica, która dowiedziała się, że jej samiec od tygodnia chla wódę z miejscowymi Sybirakami... :-))

 • pierwszychamrp

  Oceniono 22 razy 18

  Poszło mu lepiej niż temu nawalonemu 14-latkowi w Warszawie.

 • cezar85

  Oceniono 23 razy 15

  '....apparently butt-shifted the car into neutral.'

  po polsku to będzie - tak rozbujał auto że aż zjechało ze wzgórza

 • josner

  Oceniono 13 razy 13

  Ważniejsze jest, to co się stało wcześniej:
  -Nie chcę cię podpuszczać ale samochodem to nie potrafisz jeździć - powiedział do niego inny niedźwiedź....

 • kaktus-2

  Oceniono 18 razy 12

  Zabrakło tutaj najważniejszej informacji. Czy miś był trzeźwy?

 • gggrrr

  Oceniono 12 razy 12

  Ciekawe czy zabiorą mu prawa jazdy .Pewnie wszystkie zwierzęta obśmiały się jak norki kiedy się o wszystkim dowiedziały.Biedny miś ,jak teraz pokazać się w lesie...

 • riki_i

  Oceniono 17 razy 11

  To był miś Yogi 🐻! Na pewno wyżarł jeszcze koszyk z jedzeniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX