USA. Donald Trump na obchodach Święta Niepodległości: "zatkniemy amerykańską flagę na Marsie"

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas orędzia z okazji Święta Niepodległości podkreślał wyjątkowość swojego narodu. Zwieńczeniem potęgi i osiągnięć Ameryki ma być według prezydenta lądowanie na Marsie.

Obchodzone 4 lipca Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w USA. Tego dnia organizowane są festyny, parady, koncerty oraz pokazy sztucznych ogni. Tradycyjnie jednym z najważniejszych punktów obchodów jest przemówienie prezydenta.

Donald Trump wygłosił swoje orędzie przed Pomnikiem Lincolna w Waszyngtonie. Trwające prawie godzinę wystąpienie przerywane było pokazami lotniczymi, podczas których nad głowami mieszkańców przelatywały amerykańskie helikoptery i myśliwce jak m.in. F-22, F-35, Marine One, Air Force One czy bombowiec B-2.

Donald Trump podczas obchodów Święta Niepodległości - Dla Amerykanów nie ma rzeczy niemożliwych. Wkrótce zatkniemy amerykańską flagę na Marsie

Prezydent najbardziej skupił się na historii i osiągnięciach Stanów Zjednoczonych oraz podkreślał znaczenie amerykańskich wartości - Śmiałość i niezłomność, perfekcja i pragnienie przygody, odwaga i pewność siebie, lojalność i miłość umożliwiły nam stworzenie najbardziej wyjątkowego narodu w historii świata.

Geniusz Amerykanów według Donalda Trumpa ujawnił się m.in. w dziełach Hollywood, opery, jazzu, muzyki country, rock & rolla, filmach, rozgrywkach Superbowl, drapaczach chmur, amerykańskich samochodach i lotach kosmicznych. Ten ostatni aspekt szczególnie zwrócił uwagę mediów, które cytują orędzie prezydenta zwłaszcza dotyczące "podboju" Marsa - "Wkrótce wrócimy na Księżyc i pewnego dnia, bardo niedługo, zatkniemy amerykańską flagę na Marsie. Dla Amerykanów nie ma rzeczy niemożliwych". 

Więcej o:
Komentarze (67)
USA. Donald Trump na obchodach Święta Niepodległości: "zatkniemy amerykańską flagę na Marsie"
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 25 razy 15

  Donald Tramp na Marsa - mam nadzieję , że w jedną stronę oczywiście bez Melanii .

 • cezar85

  Oceniono 26 razy 8

  jakbym słyszał Kima, podczas parady

 • punter

  Oceniono 10 razy 6

  a czemu nie na Snickersie albo lewym Twix ?

 • yaspiman

  Oceniono 4 razy 4

  jemu chodziło o batonik "mars"

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 3

  Trump jeszcze nie zaplacil za swoja inauguracje ze stycznia 2017, a juz zorganizowal dla siebie parade za ktora ma zaplacic departament Parkow Narodowych. O paradzie mowil od wizyty w Paryzu, bo bardzo zazdroscil Makronowi ... o Kimie nie wspominajac. A skorumpowane miernoty z partii republikanskiej trzesac portkami ze strachu wykonuja to co ten psychopata o umysle 10cio latka zazada. A bieda w USA jest nieporownywalna z ta w Europie, czy Australii.

 • lecho65

  Oceniono 7 razy 3

  Miał na myśli batonika?

 • oriole86

  Oceniono 2 razy 2

  Fajnie, tylko po co tam byliście? Nie lepiej wymyśleć jakieś praktyczne zastosowanie swojej bytności w kosmosie niż selfie? Bo zakładam że roboty dużo lepiej nadają się do pracy badawczej niż ludzie.

 • lisamonika

  Oceniono 10 razy 2

  Trump nie pochwalil sie ze niesiono go siedzacego na toalecie w pochodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX