Rosjanie przechwycili amerykański samolot. Leciał za blisko granicy

Rosyjski myśliwiec Su-27 zmusił do wycofania się amerykańskiego Boeinga P-8 Posejdon. Zwiadowczy samolot służący do wykrywania okrętów podwodnych zbliżył się do granicy z Rosją.

Stanowisko Ministerstwa Obrony Rosji w sprawie incydentu przekazała agencja TASS. Jak wynika z oświadczenia resortu, 5 lipca samolot myśliwski sił powietrznych Su-27 w Południowym Okręgu Wojskowym zbliżył się do Boeinga P-8 Posejdon.

Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot rozpoznawczy

Samolot, jak podaje resort, zbliżył się do granicy z Rosją. Amerykański samolot rozpoznawczy służy przede wszystkim do wykrywania okrętów podwodnych. "Myśliwiec Su-27 Sił Powietrznych pełniący służbę w Południowym Okręgu Wojskowym został zmuszony do przechwycenia celu" - informuje ministerstwo. 

Piloci zbliżyli się do amerykańskiego samolotu, którego załoga natychmiast zmieniła kierunek lotu i oddaliła się od granicy z Rosją. Agencja TASS przypomina, że w połowie czerwca myśliwce Su-27 musiały przechwycić amerykańskie bombowce, który przelatywały blisko granicy Rosji przy Morzu Bałtyckim i Morzu Czarnym. 

Więcej o:
Komentarze (101)
Rosjanie przechwycili amerykański samolot. Leciał za blisko granicy
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 60 razy 32

  Ci cholerni Rosjanie swoje granice przesuwają coraz bliżej amerykańskich samolotów..:-)

 • michus00

  Oceniono 39 razy 17

  Nato narusza granice rosyjska kilka razy w tygodniu dziwne ze o tym wspomnieliście po raz pierwszy...

 • leoleo

  Oceniono 35 razy 15

  irańczycy złoili usańskiego drona grubszego niż f-35 i mają spokój

 • wislano

  Oceniono 14 razy 12

  Czy Antoni Zdzisławowicz Maciarewicz , już wie, o tym incydencie, jakie kroki powziął , wobec takiego obrotu sprawy, i czy zdał relację , z tego haniebnego incydentu, samemu Władimirowi Władimirowiczowi.

 • e50504

  Oceniono 33 razy 11

  I znów się kacapy rozpychają przy Nowym Orleanie jakby to ich wody terytorialne były xD

 • cucanin

  Oceniono 48 razy 10

  W prawie każdym komentarzu polacy nazywają Rosjan kacapami..., moim zdaniem to jaskrawy przejaw sublimacji wrogiego rasistowskiego wychowania polaków w stosunku do Rosjan od dziecka! W tym sensie polacy są chorym antyrosyjskimi kompleksami i fobiami narodem, który swoją chorobę dokładnie maskuje tak zwaną "historyczną polityką" wrogości i nienawiści do Rosji. W ramach tej polityki dochodzi do skutku dzika i barbarzyńska z punktu widzenia zwyczajnego ludzkiego sumienia wojna z pomnikami radzieckim żołnierzom, wyzwolicielom tego niewdzięcznego narodu z faszystowskiej niewoli!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX