Białoruś. Tragedia na pokazie fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości. Zginęła 64-latka

Tragicznie zakończył się pokaz fajerwerków w czasie obchodów Dnia Niepodległości w Mińsku. W wyniku eksplozji wyrzutni zginęła 64-letnia kobieta, a co najmniej 10 osób zostało rannych.

3 lipca w stolicy Białorusi Mińsku odbyła się coroczna parada wojskowa z okazji Dnia Niepodległości. Imprezę kończył pokaz pirotechniczny, za które odpowiedzialne było wojsko. Jak opisuje Biełsat, w sześciu miejscach miasta rozstawiono wyrzutnie fajerwerków.

Na początku pokaz odbywał się bez problemów, ale później zaczęło dochodzić do wybuchów wyrzutni - aż trzy z nich eksplodowały, raniąc ludzi. W wyniku wybuchów zginęła 64-letnia kobieta, a co najmniej dziesięć osób zostało rannych. Teraz białoruskie władze wyjaśniają sprawę, wiadomo na razie m.in., że fajerwerki i wyrzutnie kupiono od firmy Piro-Ross z Rosji.

 

Białoruscy śledczy na razie nie przesądzają, co przyczyniło się do tragedii. Ministerstwo Obrony zapewnia jednocześnie, że tego typu ładunki były już wcześniej używane.

Więcej o:
Komentarze (25)
Białoruś. Tragedia na pokazie fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości. Zginęła 64-latka
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 20 razy 10

  Bo oczewiście najlepiej jest walić z fajerwerków ku uciesze ciemnego luda!
  Ktp głośniej huknie, ten większy gość.
  Oczewiście.
  U nasz tyż.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 25 razy 9

  Niepodległość Białorusi jest czysto teoretyczna. To jest rządzona przez dyktatora rosyjska prowincja, która udaje niepodległy kraj.
  Białorusini to na ogół bardzo sympatyczni, mili ludzie, ale gdyby tylko usunęli dyktatora i zapragnęli niepodległości to natychmiast powstałyby Witebska Narodnaya Respublika i Mohylevska Narodnaya Respublika. Dokładnie jak na Donbasie. Ukraina robi wszystko żeby wybić się na niepodległość, a Białoruś nie jest na to gotowa. Mińsk to strefa wpływów Kremla, o żadnej niepodległości mowy być nie może. Są tak samo suwerenni jak PRL.

 • dk2017

  Oceniono 4 razy 4

  Co za puści ludzie, zmiany klimatu widać gołym okiem, a ludzkość dokłada głupimi fajerwerkami.
  Głupota zabija Ziemię.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 3

  Dla redakcji NAJWAŻNIEJSZE jest, ze fajerwerki były produkcji rosyjskiej.
  A według mnie, prawdopodobnie zawiniło tu tak również i bliskie Polakom OLEWACTWO zasad BHP, gdyż jednak są to materiały wybuchowe i należy przewidzieć możliwość ewentualnej awarii. Miałem kiedyś okazję współpracować z pirotechnikiem urządzającym taki pokaz. Teren w promieniu około 50 metrów od miejsca ustawienia baterii fajerwerków był wygrodzony i zabezpieczony przed wejściem osób postronnych, a pan pirotechnik ładunki odpalał siedząc w zamkniętym samochodzie - blaszance. A do baterii w celu jej zabrania do samochodu, podszedł DOPIERO po kwadransie od zakończenia pokazu

 • Artur Szaruga

  Oceniono 5 razy 3

  Dzień Niepodległości Białorusi jest obchodzony z okazji "wypędzenia" niemieckich hitlerowców z terenu Białorusiw czasie IIWŚ , a nie z okazji powołania Łukaszenki.

 • jami88

  Oceniono 5 razy -1

  Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.

 • cezar85

  Oceniono 9 razy -5

  ale co se polatali, to im nikt nie odbierze

  o przepraszam, co se postrzelali, to im nikt nie odbierze, być miało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX