Kazachstan. "Nieprzyzwoite zdjęcie" powodem ataku na Arabów. Rannych 30 pracowników pola naftowego

Pracownicy pola naftowego w Kazachstanie zrobili sobie zdjęcie, które po opublikowaniu w mediach społecznościowych wywołało masowe ataki na zatrudnionych tam Arabów. Przez "nieprzyzwoite zdjęcie" pobitych zostało około 30 osób.

Jak podaje Polsat News, pracownik pola naftowego w Kazachstanie, z pochodzenia Arab, zrobił sobie zdjęcie z kazachską koleżanką. Na zdjęciu z lewej widać pokazującą język kobietę. Z kolei z prawej ustawiona przez mężczyznę krótkofalówka wygląda tak, jakby antena dotykała jej ust.

"Nieprzyzwoite zdjęcie" - arabscy pracownicy skopani i rozebrani

Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych uznali takie zdjęcie za dwuznaczne i nieprzyzwoite. Kazachscy pracownicy pola naftowego zdenerwowali się tak bardzo, że postanowili zorganizować protest na terenie firmy Consolidated Contractors Company w Tengizie.

Manifestacja Kazachów wymknęła się jednak spod kontroli. Demonstracja przerodziła się w masowy lincz arabskich pracowników pola naftowego. Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać, jak arabscy pracownicy są bici koszami na śmieci, kopani, rozbierani i zmuszani do leżenia na ziemi.

Po ataku autor zdjęcia, które wywołało zamieszki w firmie, przeprosił wszystkich mieszkańców Kazachstanu, których uraził publikacją fotografii. Według rzecznika firmy pomocy medycznej wymagało około 30 pobitych pracowników, którzy z "powierzchownymi ranami" zostali już wypisani ze szpitala.

Według informacji lokalnych mediów w protestach mogło wziąć udział nawet 15 tysięcy osób. Po ataku  Jordańczycy przebywający w Tengizie zostali przetransportowani do miejscowości oddalonej o 300 kilometrów. Z powodu demonstracji prace na polu naftowym zostały wstrzymane i nie wiadomo, kiedy wznowione zostanie wydobycie. Kazachscy pracownicy firmy domagają się, by od teraz ich rodaczki nie mogły uczęszczać do tej samej stołówki, co zagraniczni pracownicy przedsiębiorstwa.

Więcej o:
Komentarze (231)
Kazachstan. "Nieprzyzwoite zdjęcie" powodem ataku na Arabów. Rannych 30 pracowników pola naftowego
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 90 razy 76

  "Kazachscy pracownicy firmy domagają się, by od teraz ich rodaczki nie mogły uczęszczać do tej samej stołówki, co zagraniczni pracownicy przedsiębiorstwa." No proszę jak się martwią o te panie. Do tego stopnia, że chcą im zabronić tego czy tamtego, jakby to ich kozy były.

 • cim_cum

  Oceniono 99 razy 71

  Widać obraził ich uczucia i wartości. Jakie? Mogę się tylko domyślać, że chodzi o to, aby miejscowe kobiety były tylko i wyłącznie do pełnej dyspozycji lokalnych samców.

 • acide94

  Oceniono 67 razy 53

  15 tys. osób protestujących z powodu głupiego żartu na fb. W Polsce partia rządząca łamie konstytucję w co drugiej ustawie, a na ulice wychodzi 6 idealistów i 10 emerytek.

 • Sparxx

  Oceniono 42 razy 30

  Europejczyk, który nieopatrznie zrobiłby takie zdjęcie z Arabką w np. Arabii Saudyjskiej, bez wątpienia trafiłby na długie lata do więzienia, a dziewczyna też nie miałaby lekko.

 • futon

  Oceniono 48 razy 28

  To tylko ewolucja sytuacji z polskiej Ikei. Ciekawe, czy pod przewodnictwem pisu i kościoła tez do takiej paranoi dojdziemy.

 • 45rtg

  Oceniono 35 razy 19

  Ile to, 2 lata temu wasi polscy koledzy wtłukli w Gdyni obcokrajowcom, bo im się zwidziało, że trzeba bronić białych kobiet? To się teraz śmiejcie z Kazachów, buraki :->

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX