Donald Trump chce zająć się bezdomnością w USA. "Światowi przywódcy nie mogą na to patrzeć"

Donald Trump zapowiedział, że być może zajmie się problemem bezdomności w amerykańskich miastach. W rozmowie z Fox News prezydent USA mówił o społecznych i politycznych konsekwencjach bezdomności. Zwrócił też uwagę, że światowi przywódcy, którzy go odwiedzają, "nie mogą na to patrzeć".

Donald Trump w rozmowie z Fox News stwierdził, że większość bezdomnych choruje psychicznie i nie zdaje sobie sprawy, że żyje we własnych nieczystościach. - Niektórzy mają problemy umysłowe, przez które nie zdają sobie sprawy ze swojego położenia. Być może lubią takie życie, ale oni tak nie mogą robić. Nie możemy niszczyć naszych miast, mamy ludzi którzy w nich pracują. Pracują w biurowcach i, by dostać się do budynku, muszą zobaczyć sceny, w które nikt by nie uwierzył trzy lata temu - stwierdził Trump.

Donald Trump o problemie bezdomności. "Przywódcy nie mogą na to patrzeć"

Prezydent USA zapewnił, że patrzy na ten problem "bardzo poważnie". Stwierdził też, że nie mogą mieć miejsca sytuacje, w których, z powodu kontaktu z osobami bezdomnymi, "chorują policjanci". - Mam na myśli, że chorują bardzo poważnie - powiedział Trump. "The Guardian" w omówieniu wywiadu Fox News zwraca uwagę, że prezydent może odnosić się do informacji, która obiegła miesiąc temu amerykańskie media. Jeden z policjantów w Los Angeles, jak informowano, zachorował na dur brzuszny, co mogło mieć związek z jego pracą w rejonie z dużą populacją osób bezdomnych.

Trump wymienił w kontekście bezdomności m.in. takie miasta jak Los Angeles i San Francisco. Przyznał, że problem pojawił się też w Waszyngtonie, ale gdy został prezydentem, "zakończył to bardzo szybko". Prezydent USA jest zaniepokojony także faktem, że bezdomnych oglądają przywódcy państw, z którymi się spotyka. - Mamy światowych liderów, którzy przyjeżdżają spotkać się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, jadą autostradą i nie mogą na to patrzeć. Naprawdę uważam, że to rani nasz kraj - powiedział Trump. - Nie mogą patrzeć na sceny jak w Los Angeles i San Francisco, więc traktujemy to bardzo poważnie. Możemy zainterweniować, możemy zrobić coś, by zrobić porządek z tą sytuacją. To niestosowne - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (122)
Donald Trump chce zająć się bezdomnością w USA. "Światowi przywódcy nie mogą na to patrzeć"
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 25 razy 13

  Smierdzą, źle wyglądają . Ogólnie nieestetyczny widok dla tego narcyza, zwłaszcza jak ma gości. Dla mnie to jest tak, ze ja wolę popatrzeć na jakiegoś prawdziwego bezdomnego , niż na tego zakłamanego farbowanego lisa, pustego w środku, jak dzban.

 • viaac

  Oceniono 25 razy 13

  Wcielić do US Army i wysłać do Polski. Polska zapłaci, więc będzie na żołd, a problem z ulic USA zniknie. Natomiast 500-600 tys amerykańskich żołdaków w Polsce PiS przypisze sobie jako sukces i wzmacnianie bezpieczeństwa Polski.

  Wszyscy zadowoleni.

 • jo1952

  Oceniono 17 razy 9

  Szczyt hipokryzji.Rosnąca bezdomność to efekt polityki Trumpa.Ludzie tracą mieszkania,bo nie są w stanie opłacać kredytów a podwyższone koszty wynajęcia innego lokum wysyłają ludzi na ulice,pod namioty na chodnikach.

 • prawdziwek89

  Oceniono 24 razy 8

  Brak powszechnego dostępu do edukacji powoduje debilowacenie społeczeństw i wybory takich jełopów jak ta małpa. W Wlk. Bryt. będzie druga małpa Borisek. Pośmiewisko świata.

 • norik

  Oceniono 14 razy 8

  'Donald Trump chce zająć się bezdomnością w USA. "Światowi przywódcy nie mogą na to patrzeć"'

  Czyli co, zacznie strzelać do bezdomnych? Czy też przykryje ich folią, aby nie było widać?

 • mjs05

  Oceniono 14 razy 8

  Czyli co, limitowany odstrzał bezdomnych? Wykonawcami myśliwi, policja czy wojsko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX