Tunezja: dwa zamachy bombowe w Tunisie. Są ofiary. Media: za atak może odpowiadać tzw. Państwo Islamskie

Co najmniej jedna osoba zmarła, a osiem osób jest rannych po dwóch zamachach terrorystycznych do których doszło w stolicy Tunezji, Tunisie. Celem obydwu ataków byli funkcjonariusze policji. Polski MSZ poinformował, że wśród ofiar ani poszkodowanych najprawdopodobniej nie ma Polaków.

Jak informuje m.in. Reuters celem zamachu byli funkcjonariusze policji. Przed radiowozem jednego patrolu znajdującego się przy ulicy Charlesa de Gaulle’a w centrum Tunisu wysadził się pierwszy zamachowiec-samobójca. 10 minut później przed komisariatem policji w dzielnicy al-Qarjani bombę zdetonował następny zamachowiec.

 Dwa zamachy terrorystyczne w Tunezji. Rannych zostało pięć osób, zabity jeden policjant

Jak podaje "The Sun" zamachowcy zdetonowali ładunki wybuchowe znajdując się około 100 metrów od siedziby francuskiej ambasady oraz w okolicach centrum handlowego, który był celem samobójczego zamachu w październiku ubiegłego roku. Dzisiejszy atak przeprowadzony został na kilka miesięcy przed wyborami i na początku sezonu wakacyjnego, który co roku ściąga do Tunezji setki tysięcy turystów. 

Minister Spraw Wewnętrznych Tunezji powiedział, że w pierwszym zamachu zabity został jeden policjant, a drugi funkcjonariusz i trzy osoby cywilne są ranne. W drugiej eksplozji ranne zostały kolejne cztery osoby. Na razie żadna z organizacji nie przyznała się do tego zamachu, jednak według informacji francuskich mediów, tak jak w przypadku poprzednich ataków, zamach mogło przeprowadzić tzw. Państwo Islamskie. Po informacjach dotyczących zamachu podano także do wiadomości, że 92-letni prezydent Tunezji Al-Badżi Ka'id as-Sibsi trafił do szpitala wojskowego ze względu na "silny kryzys zdrowotny". 

Wśród rannych nie ma Polaków

Z dotychczasowych ustaleń polskiego MSZ wynika, że w zamachach w stolicy Tunezji nie ucierpieli Polacy. - Nie mamy na tę chwilę informacji o poszkodowanych obywatelach Polski - powiedziała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara w TVP Info.

Więcej o:
Komentarze (43)
Tunezja: dwa zamachy bombowe w Tunisie. Są ofiary. Media: za atak może odpowiadać tzw. Państwo Islamskie
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 25 razy 9

  To byli polscy katolicy. Z zeznań naocznych świadków wiemy, że byli obwieszeni pasami Jana Pawła Drugiego a przed zdetonowaniem krzyczeli "Alleluja i do przodu".

 • system777

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli terrorystami z ISIS są dzisiaj już takie półgłówki to nie jest aż tak tragicznie jak parę lat temu. Samobójcy prawdopodobnie zobaczyli patrol policji i spietrali. Woleli się wysadzić. Służby raczej powinny się zainteresować gdzie docelowo się kierowali.

 • zdzisiek66

  Oceniono 5 razy 3

  Szkoda, że jednak 1 policjant zginął. Inaczej bilans zamachów byłby pozytywny - dwóch zwyrodnialców mniej na świecie.

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 3

  W Egipcie po ubiegłorocznych zamachach władze bez mrugnięcia oka posłały kilkaset osób na szafot, więc tu pewnie będzie podobnie. Oby tylko KTOŚ nie wpadł na pomysł, by wprowadzać u nich "demokrację", tak jak to zrobiono w Libii czy Iraku, albo dopuścić do władzy duchownych jak w Iranie a później w Syrii.

  A co do samego zamachu, to niestety, ale przed pojedynczym szaleńcem-samobójcą, NIE OBRONI się nawet najpotężniejsze, dysponujące tysiącami policjantów państwo... :-(

 • sasquatch-junior

  Oceniono 2 razy 2

  A dzisiaj właśnie czytałem, że w tym roku najpopularniejszym kierunkiem wakacji wśród Brytyjczyków jest Tunezja....

 • strange_email

  Oceniono 8 razy 2

  Spoko spoko, zaraz się dowiemy, że to nie Isis, który leży i kwiczy, ale Iran, na 100% Iran...

 • wiceherszt

  Oceniono 6 razy 2

  Nie no, jakiś postęp jest. Ostatnio jak czytałem o zamachach w Tunezji, to jakiś miłośnik Allaha walił tam na plaży z pistoletu, do turystów, przeważnie brytyjskich i niemieckich. A tutaj ktoś po prostu dał wyraz niezadowolenia z usług lokalnych "kulsonów". Chyba że żadnych turystów tam już nie ma...

 • bamshe

  Oceniono 1 raz 1

  Dwóch debili się wybuchło zginął jeden policjant średnia nie taka zła powinni podnieść ja tak 3:0 i byłby szybko dookoj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX