Dwóch spadochroniarzy z rosyjskiej armii zginęło podczas ćwiczeń na Krymie

Nie żyje dwóch rosyjskich spadochroniarzy, którzy brali udział w ćwiczeniach wojskowych na Krymie. Z informacji przekazanej przez agencję TASS wynika, że po wylądowaniu na wodzie nie byli w stanie pozbyć się uprzęży spadochronowej.

Do zdarzenia doszło w środę nieopodal miasta Stary Krym. Na pobliskim poligonie odbywały się ćwiczenia wojskowe. Służba prasowa Południowego Okręgu Wojskowego poinformowała dziennikarzy, że w trakcie ćwiczeń dwóch spadochroniarzy wylądowało na wodzie. Nie byli w stanie pozbyć się uprzęży spadochronowych i utonęli. Byli to żołnierze kontraktowi rosyjskich oddziałów powietrzno-desantowych, które są rozmieszczone na Krymie

Służby badają przyczyny wypadku.

Więcej o:
Komentarze (93)
Dwóch spadochroniarzy z rosyjskiej armii zginęło podczas ćwiczeń na Krymie
Zaloguj się
 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 15 razy 7

  Zienia Tatarów zayebała dwóch najeźdźców ...
  zapłaczą tylko matki .
  matki sowieckich najeźdźców.

 • loneman

  Oceniono 10 razy 6

  Im wiecej ginie ruskich zoldakow tym swiat jest lepszy i bezpieczniejszy..............

 • steven1968

  Oceniono 11 razy 5

  Swego czasu służyłem w jednostce specjalnej ! Skoki na teren przygodny lasy, osiedla, bezdroża , jeziora, Bałtyk , to naturalne miejsca lądowań skoczka ! Skoki na wodę są jednymi z bardzo trudnych z uwagi na bardzo trudną ocenę wysokości oraz konieczność wypinania skoczka z uprzęży / udowa/ i odrzucenie czaszy spadochronu tuż przed zetknięciem się z wodą / z uprzęży kończyn górnych/ ! Pamiętam kilka takich skoków z bronią , a nawet specjalnym zasobnikiem desantowym opuszczanym na 10 m. linie ! Jak widać laicy podśmiewują się z tego faktu , a założę się , że większość z nich po otwarciu drzwi samolotu i usłyszeniu sygnału do skoku zes......o by się w gacie ! Skoki na wodę wykonują doświadczeni skoczkowie , co najmniej 12 różnych skoków ! W czasie moich 6 lat służby w desancie właśnie skacząc do wody zginął mój dowódca P, Pułkownik ! Bez względu na narodowość Ci żołnierze , to elita ! Rosjanie mają tysiące żołnierzy uczestniczących w setkach ćwiczeń , my natomiast ćwiczenia prowadzimy okazjonalnie więc i zdarzeń jest niewiele ! Przypuszczalni Rosjanie mieli kolizję już w powietrzu / splątanie spadochronów dwóch skoczków / !!!

 • c.t.k

  Oceniono 20 razy 4

  "13 maja 2002 jeden z żołnierzy zginął z powodu nagłego załamania się pogody podczas ćwiczeń w Zatoce Gdańskiej. W czasie skoku spadochronowego podmuch wiatru zniósł go kilkaset metrów w morze, w którym utonął. W 2012 r. płetwonurek jednostki utopił się podczas szkolenia w jeziorze Czos" Dotyczy to żołnierzy"Grom"
  Jak to mówią, nie smiej się dziadku.........

 • naiwny_debilek

  Oceniono 3 razy 3

  O co cała awantura? Putina widziano dziś na Kremlu w dobrym humorze.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 3 razy 3

  przynajmniej 1 dobra wiadomość

 • naiwny_debilek

  Oceniono 3 razy 3

  Dobry początek!

 • onuce-precz

  Oceniono 27 razy 3

  nie wiem dlaczego mój komentarz mówiący o tym ze to terroryści został usunięty. wg. prawa międzynarodowego nimi są!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX