Rosja. FSB udostępniła nagranie z zatrzymania Polaka. Został skazany na 14 lat łagru za szpiegostwo

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa udostępniła nagrania z zatrzymania Polaka skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. We wtorek Sąd Miejski w Moskwie skazał go za szpiegostwo.

Według informacji udostępnionych przez FSB Marian R. usłyszał we wtorek wyrok 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Mężczyzna skazany został na podstawie artykułu 276. rosyjskiego kodeksu karnego, który dotyczy szpiegostwa.

FSB udostępniło nagranie z zatrzymania Polaka skazanego za szpiegostwo. Polskie MSZ nie chce komentować tego wyroku

Rosyjskie służby udostępniły nagranie z zatrzymania oskarżonego "na gorącym uczynku". Marian R. podczas zatrzymania twierdził, że przyjechał do Rosji w celu zakupów części zamiennych.

Według informacji przekazanych przez FSB oskarżony "działając umyślnie, próbował zorganizować wywóz produktów wojskowych z Federacji Rosyjskiej do Polski" - dotyczyło to między innymi tajnych elementów rakiet przeciwlotniczych S-300. Przy zatrzymanym funkcjonariusze znaleźli pliki banknotów rublowych i dolarowych.

Próba nielegalnego wywozu została uznana za kradzież informacji zawierających tajemnice państwowe. Dodatkowo rosyjskie służby są zdania, że Marian R. działał w interesie polskiej organizacji, która jest wiodącym dostawcą sprzętu dla narodowych sił zbrojnych oraz służb specjalnych.

Jak podajeTVN24 polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie skomentuje sprawy Mariana R., ale zaznacza, że skazany ma stały kontakt z polskim konsulem w Moskwie. Wyrok moskiewskiego sądu nie jest prawomocny, oskarżonemu przysługuje więc prawo do apelacji. 

Więcej o:
Komentarze (97)
Rosja. FSB udostępniła nagranie z zatrzymania Polaka. Został skazany na 14 lat łagru za szpiegostwo
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 54 razy 46

  Trzeba zorganizować wymianę szpiegów. Proponuję wydać ruskim Antosia.

 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 27 razy 25

  NOWE KADRY PIS - rozwalili wywiad i kontrwywiad, w internecie umieścili dane wszystkich agentów, więc skąd zdziwienie, że kontrwywiady zaczynają ich eliminować. Może to pierwszy, ale na pewno nie ostatni.
  Tylko ostatni kretyn bedzie w Wolską Katolicką współpracował. A propos "katolicką" - każdy klecha to szpieg/agent Watykanu

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 22

  Trzeba się na kacapach odegrać i posadzić "Balbinę" i jego bandę.

 • def11

  Oceniono 25 razy 21

  "..że Marian R. działał w interesie polskiej organizacji, która jest wiodącym dostawcą sprzętu dla narodowych sił zbrojnych oraz służb specjalnych. "

  Autosan ?

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy 12

  No, energiczny pisuarscy prawnicy administracyjni, ratować rodaka!

 • acototak

  Oceniono 12 razy 12

  Po akcjach Androniego Smoleńskiego tylko tacy fachowcy pozostali w służbach?

 • kzet69

  Oceniono 11 razy 11

  A po kiego grzyba wywoził elementy S300, którym Polska armia nie dysponuje? O czym nie wiemy i co wie w tej sprawie MON???

 • mlody_dron

  Oceniono 15 razy 11

  Patrzcie, Rosjanie nie wiedzą, że zatrzymuje się w dwudziestu, a później prowadzi człowieka w samej bieliźnie.

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 10

  No i widzisz do czego doprowadziłaś "Dobra zmiano"? Dzięki waszym majstrowaniom przy służbach, nasi pożal się Boże "szpiedzy", dają się łapać kacapom jak dzieci....
  Inna sprawa, że są to szpiegowskie"dzieci", skoro skazuje się je jedynie na kolonię karną, a nie na porządne, solidne więzienie :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX