Donald Trump straszy Iran. "Każdy atak spotka się z wielką, miażdżąca siłą"

"Każdy atak Iranu na cokolwiek co amerykańskie spotka się z wielką i miażdżącą siłą" - powiedział Donald Trump. To kolejna odsłona napięć na linii USA-Iran i reakcja prezydenta Trumpa na informację, że Hasan Rowhani uznał nałożone na Teheran sankcje za "oburzające i idiotyczne".

Donald Trump odniósł się do informacji, że prezydent Iranu Hasan Rowhani zlekceważył nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje i w wydanym we wtorek oświadczeniu stwierdził, że są one "oburzające i idiotyczne". Przypomnijmy, że został nimi objęty bezpośrednio najwyższy przywódca Iranu, Ajatollah Ali Chamenei.

Trump straszy Iran. "Każdy atak spotka się z miażdżącą siłą"

W odpowiedzi na słowa Rowhaniego Trump nazwał jego oświadczenie obraźliwym i ignoranckim. Stwierdził też, że świadczy ono o tym, iż władze Iranu "nie rozumieją rzeczywistości". Następnie po raz kolejny ostrzegł Iran przed eskalacją siły.

Każdy atak Iranu na cokolwiek, co amerykańskie, spotka się z wielką i miażdżącą siłą. W niektórych obszarach "miażdżąca" będzie oznaczało eliminację

- napisał na Twitterze. We wcześniejszym wpisie stwierdził, że "wspaniali Irańczycy bez powodu cierpią, bo ich przywódcy wydają niemal wszystkie pieniądze na sianie terroru".

Zaostrzenie napięć na linii Waszyngton-Teheran trwa od początku czerwca. USA obwiniają Iran o zaatakowanie dwóch tankowców na Zatoce Omańskiej oraz o zestrzelenie amerykańskiego drona. Władze Teheranu nie przyznają się do ataku na tankowce. Przyznają, że zestrzeliły drona, ale utrzymują, że stało się tak dlatego, iż wtargnął on na teren irańskiej przestrzeni powietrznej. W odpowiedzi na oskarżenia USA Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej poinformował, że mógł zestrzelić nie tylko amerykańskiego drona, ale też samolot zwiadowczy z 35 osobami, który leciał obok niego.

Więcej o:
Komentarze (142)
Donald Trump znowu straszy Iran. "Każdy atak spotka się z wielką, miażdżąca siłą"
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 24 razy 18

  Bełkot podobny do reżimu Kima. Widać oglądanie koreańskich programów informacyjnych nie poszło na marne.

 • winku

  Oceniono 13 razy 11

  Ale Trump ma rację! Każdy atak USA na Iran spotka się z wielką i miażdżącą siłą. Iran to nie Irak i ma bardzo dobrą obronę przeciwlotniczą. Amerykanie nie wjadą tam jak w masło no i Persowie to nie Arabowie, to też inna mentalność i inny honor, tradycja w obronie ojczyzny.
  Jakikolwiek atak tak jak w przypadku wojny iracko-irańskiej znów zewrze szeregi i tylko wzmocni dyktaturę ajatollahów.
  Czy na tym nam zależy?

 • chi-neng

  Oceniono 17 razy 11

  Bójcie się Trumpa bo jest on zagrożeniem dla całego świata, ze swoją nieobliczalnoscią i opętaniem na tle własnej wielkości.

 • poziomka_vr

  Oceniono 14 razy 10

  "Trump nazwał jego oświadczenie obraźliwym i ignoranckim."
  A na obrażaniu i ignorancji Trump zna się najlepiej.

 • g96

  Oceniono 11 razy 9

  Silną miażdżyce to raczej ma trampek.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 17 razy 9

  "wspaniali Irańczycy bez powodu cierpią, bo ich przywódcy wydają niemal wszystkie pieniądze na sianie terroru". - Jedna siódma Amerykanów żyje w nędzy, 11 procent niedojada, 1,5 miliona gospodarstw domowych z 2,8 mln dzieci musi przetrwać za dwa dolary dziennie. A Donald Trump pogorszy sytuację najuboższych. za NEWSWEEK -em

 • byann

  Oceniono 17 razy 9

  Nie strasz, bo się zesrasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX