Rosja. Rozpoczęto niespodziewane manewry. 150 tys. żołnierzy i rakiety S-400 w gotowości

Tysiące żołnierzy, ciężki sprzęt i samoloty zostały postawione w stan gotowości w rosyjskim Centralnym Okręgu Wojskowym. Władimir Putin zdecydował o przeprowadzeniu tam niespodziewanego sprawdzianu gotowości bojowej. W najbliższych dniach przeprowadzonych będzie kilkadziesiąt ćwiczeń.

W poniedziałek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował zagranicznych attaché wojskowych, że z rozkazu zwierzchnika sił zbrojnych, prezydenta Władimira Putina, rozpoczęto niespodziewany test gotowości bojowej. Objął on Centralny Okręg Wojskowy, jeden z czterech na terenie Federacji Rosyjskiej. 

Jak podaje agencja TASS, w sprawdzianie gotowości bojowej bierze udział 150 tys. żołnierzy i 20 tys. sztuk sprzętu, w tym część z innych okręgów wojskowych. W manewrach weźmie udział także 500 samolotów, 35 statków, pojazdy wsparcia oraz systemy rakietowe S-300, S-400 i systemy pocisków balistycznych Iskander.

W dniach 24-28 czerwca zaplanowano 50 ćwiczeń wojskowych na 35 poligonach. Wojsko ma trenować "wzmocnienie ochrony infrastruktury państwowej i wojskowej, obronę powietrzną, powstrzymywanie zagrożeń terrorystycznych i niszczenie nielegalnych grup zbrojnych".  Wojsko podkreślało, że w regionie Azji Centralnej wciąż istnieje zagrożenie terrorystyczne. 

We wrześniu w okręgu centralnym odbędą się doroczne planowane manewry wojskowe Centr-2019. Co roku organizowane są w jednym z czterech okręgów. W ubiegłym roku odbyły się na wschodzie i nosiły nazwę Wostok 2018.

Więcej o:
Komentarze (251)
Rosja. 150 tys. żołnierzy w gotowości. Niespodziewane manewry
Zaloguj się
 • omduna

  Oceniono 63 razy 39

  "Wojsko podkreślało, że w regionie Azji Centralnej wciąż istnieje zagrożenie terrorystyczne. "

  I dlatego na islamistów szykują S-400 i pociski balistyczne Iskander.

  Wierzę w to, co mówią Rosjanie. Jak zawsze.

 • polakadam

  Oceniono 49 razy 31

  Nie mamy się czego obawiać. Mamy terytorialsów. W odpowiedzi już teraz powinni zająć stanowiska w lasach na wschodzie Polski. Kryjąc się że swoimi karabinkami beryl za grubszymi drzewami.

 • entymolog

  Oceniono 40 razy 24

  Nasze sieroty po Maciarewiczu będą ćwiczyły niespodziewaną procesję z adoracją św. Kaczki.

 • yaspiman

  Oceniono 23 razy 15

  w wolse jako działania odwetowe przeprowadzono niespodziewane kropienie wodą święconą przez wojskowych czarowników (na etatach).

 • siwywaldi

  Oceniono 20 razy 14

  He, he....
  Gdyby u nas takie manewry ogłoszono np. w środę przed Bożym Ciałem, to idę o zakład, że w ordynku stanęli by jedynie ciecie pilnujący opustoszałych obiektów wojskowych. I to z własnymi kanapkami, bo przecież sklepy zamknięte, a nasze wojsko, aprowizuje się dziś nie samodzielnie, tylko za pośrednictwem firm zewnętrznych... :-))

 • antoszek22

  Oceniono 15 razy 11

  Czyli jednak wstalismy z kolan
  Rosjanie uwierzyli, że Duda mmo, że niczego nie podpisał, Kongres nie wydal jeszcze zgody, nie przeprowadzono przetargu, to mimo wszystko kupilismy te dwa samoloty F 35 które moga posłuzyc do szybkiej ewakuacji naczelnika i jego kota.
  Tak się buduje bezpiecczeństwo kraju , patrzcie i uczcie się jak zwyciężac mamy .

 • js08836

  Oceniono 10 razy 10

  Ciekawe czy Błaszczak zakupił w końcu paletki i superkomputer dla naszych żołnierzy. I czy dokończeno malowanie 40 letnich chełmow .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX