Największa w historii awaria sieci telekomunikacyjnej w Holandii. Nie działały numery alarmowe

"W poniedziałek doszło do awarii telekomunikacyjnej, która zablokowała dostęp do numerów alarmowych. Udało się już ją usunąć" - poinformował dotknięty problemem holenderski operator KPN na swojej stronie internetowej.

Awarii uległ państwowy operator telekomunikacyjny KPN, ale usterka uderzyła też w mniejszych dostawców usług, korzystających z infrastruktury sieciowej giganta. W całym kraju niemożliwe było wykonywanie połączeń telefonicznych. Sparaliżowana została zarówno łączność stacjonarna, jak i komórkowa. Nie działały również numery alarmowe.

Rząd wysłał policjantów na ulice

- Apelujemy do wszystkich, którzy chcą zgłosić sytuację awaryjną i potrzebują pomocy, aby… wyszli na ulicę. Funkcjonariusze policji z radiotelefonami są obecni na ulicach w największej możliwej skali - powiedziała rzecznik policji Suzanne van de Graaf NOS w telewizyjnym komunikacie

Rząd apelował, aby w przypadku konieczności uzyskania pomocy medycznej udać się osobiście do szpitala.

Usterkę udało się usunąć po czterech godzinach. 

Była to największa awaria telekomunikacyjna w historii Holandii. Na razie nie wiadomo, co ją spowodowało. - Nie ma jednak przesłanek, że był to cyberatak - poinformował rzecznik KPN..

Więcej o:
Komentarze (35)
Największa w historii awaria sieci telekomunikacyjnej w Holandii. Nie działały numery alarmowe
Zaloguj się
 • co.ty.powiesz

  Oceniono 22 razy 10

  Czy już podliczyli wszystkich samobójców, którzy przez kilka godzin nie mogli korzystać ze smarkfonów? Patrząc na tysiące zombi snujących się po ulicach Warszawy ze wzrokiem wlepionym w ekranik, nie potrafiących wytrzymać 15 minut bez smarkfona, podejrzewam że musiało być ich sporo.

 • pan_zielony

  Oceniono 14 razy 8

  Kto publicznie oskarza Rosjan (MH17) tego spotykaja takie "awarie".

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 38 razy 8

  Holandia musi natychmiast rozpocząć akcje "różaniec do granic"!

 • patriot.wr

  Oceniono 13 razy 7

  Jaka tam awaria, pewnie Ruscy przeprowadzają małe testy!

 • fakej

  Oceniono 8 razy 6

  Pewnie jakaś kopara przecięła światłowód albo zwolnili admina, bo student trzeciego semestru technikum taneczno-rolniczego i informatyki był 15% tańszy.

 • Jacek Bal (Kornblumenblau)

  Oceniono 4 razy 4

  Tak się zacznie kolejny duży konflikt w Europie : przełożeń systemów informatycznych, sieci przesyłowych, rurociągów ...

 • zueoko

  Oceniono 9 razy 3

  Cyber atak? Skądże znowu. Maszt nadawczy się popsuł. Taki duży, na cały kraj. Gdyby było inaczej władze na pewno poinformowałyby obywateli.

 • tomasz.2007

  Oceniono 4 razy 2

  Fejs-Bóg nie działał i ogłoszono stan wyjątkowy ???

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze, że to się stało w Polsce, ilość zachorowań na skrajną depresję oraz liczba prób samobójczych zwiększyłaby się do niewyobrażalnego procentu w porównaniu do sytuacji jaka jest miała przed awarią

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX