Bangladesz. Most runął pod pociągiem pasażerskim. Są ofiary śmiertelne, ponad 100 w szpitalu

W Bangladeszu doszło do poważnego wypadku kolejowego - pod pociągiem, w którym było dwa tysiące pasażerów, zawalił się most. Co najmniej pięć osób straciło życie, a ponad 100 musiało trafić do szpitala. Władze będą wyjaśniały przyczyny wypadku.

W niedzielę wieczorem doszło do tragicznego wypadku kolejowego w Bangladeszu. Pociąg pasażerski, który jechał do stolicy kraju - Dhaki - wykoleił się, ponieważ zawalił się pod nim most. Do wypadku doszło w miejscowości Moulvibazar w północno-wschodniej części Bangladeszu tuż przed stacją kolejową w Baramchal. 

Bangladesz. Most zawalił się pod pociągiem

Jak informują lokalne władze, w pociągu było dwa tysiące pasażerów. W wyniku wypadku pięciu z nich straciło życie. Ponad 100 osób musiało trafić do szpitala - 15 z nich w stanie krytycznym. - Sprawdziliśmy wnętrze pozostałych wagonów i nie znaleźliśmy w nich więcej ofiar - mówi w rozmowie z agencją Reuters minister ds. kolei Mofazzel Hossain. Z doniesień medialnych wynika, że w poniedziałek wzrosła liczba ofiar - do 6 śmiertelnych, a 250 hospitalizowanych. 

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Most runął tuż po tym, gdy wjechał na niego pociąg. "Zawiniły albo wadliwe tory albo układ kół pociągu, który mógł być uszkodzony" - dodał Hossain. Władze zapowiadają śledztwo, które to wyjaśni. Jak pisze "New York Times", zdaniem jednego z pasażerów, który przeżył wypadek, do tragedii mogło dojść z powodu ogromnego zatłoczenia pociągu i nadmiernej prędkości, z jaką jechał. 

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że trzy wagony leżą w rzece do góry nogami, a dwa wciąż wiszą nad przepaścią. Wypadek pociągu spowodował na kilka godzin poważne utrudnienia komunikacyjne. Wagony udało się usunąć za pomocą sprzętu ciężkiego. 

Agencja Reuters zwraca uwagę na to, że w Bangladeszu często dochodzi do wypadków kolejowych. Do wielu z nich dochodzi na niestrzeżonych przejściach kolejowych, a ich najczęstszą przyczyną jest zła jakość torów. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Bangladesz. Most runął pod pociągiem. Co najmniej pięć osób nie żyje, ponad 100 w szpitalu
Zaloguj się
 • koszmarex

  Oceniono 5 razy 5

  "Agencja Reuters zwraca uwagę na to, że w Bangladeszu często dochodzi do wypadków kolejowych. Do wielu z nich dochodzi na niestrzeżonych przejściach kolejowych, a ich najczęstszą przyczyną jest zła jakość torów. "
  eeee? Akurat na niestrzeżonych przejazdach w 9,9 na 10 przypadków winnym jest dobrze znany i daleko od Bangladeszu, bo między Odrą i Bugiem tak zwany "zmieścisz się śmiało", a zły stan torowisk i idące za nim ograniczenia prędkości nie mają raczej wpływu na debilizm kierujących pojazdami drogowymi.

 • cometto-pl

  Oceniono 7 razy 5

  "Zawiniły albo wadliwe tory albo układ kół pociągu, który mógł być uszkodzony" - znaczy szyny były złe, a podwozie też było złe...

 • plobywatel

  Oceniono 3 razy 3

  Redaktorze może, as - Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że trzy wagony leżą w rzece do góry nogami,... Chyba lepiej by to brzmiało ,do góry kołami' !

 • mr.knox

  Oceniono 5 razy 1

  Most pod niczym nie runa ani sie nie zawalil. Wszystkie agencje podaja, ze pociag wykoleil sie na moscie. Nawet pisza to pod zdjeciami jkaie wklejacie. I tak jest ze wszystkim na tym portalu od fake news...

 • dynia71

  0

  Troli na gw coraz więcej, widać kampania wyborcza się rozpoczęła.

 • kmrp

  Oceniono 7 razy -1

  To Bangladesz ma jakieś władze? Przecież to dziki kraj, w który zapatrzony jest Korwin-Mikke, jako wzór bieda-kapitalizmu (pracodawca ma zarabiać na pracowniku, który nie ma żadnych praw i musi zap...dalać 16 h/dobę, 7 dni w tygodniu, o wszelkim BHP zapomnij, bo BHP to zdaniem JKM "socjalizm").

 • seba_s

  Oceniono 6 razy -4

  2000 pasażerów w jednym pociągu? To ile miał wagonów?? Czy wliczali miejsca siedzące na dachu także?

 • jurii.sachar

  Oceniono 10 razy -6

  Ministrem od budowy mostów był tam pewno brat Rostowskiego i jak on w Polsce powtarzał budując te mosty "piniędzy na to ni ma i nie będzie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX