Niemieckie myśliwce zderzyły się w powietrzu. Piloci się katapultowali, jeden z nich zginął

Dwa niemieckie samoloty wojskowe Eurofighter zderzyły się w powietrzu. Pilotom udało się katapultować, jeden z nich jest nadal poszukiwany. Do zderzenia doszło w trakcie lotów treningowych.

Do wypadku doszło w północno-wschodniej części Niemiec, w kraju związkowym Meklemburgia - Pomorze Przednie, około 160 kilometrów na zachód od Szczecina. Informację potwierdziło niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 

Trzy maszyny wykonywały zadanie w powietrzu. Zderzenie dwóch samolotów Eurofighter widział trzeci pilot. Z jego relacji wynika, że pilotujący maszyny uczestniczące w zderzeniu katapultowali się. Jednego z pilotów udało się odnaleźć - jego spadochron zawisł na drzewie. Według stacji NDR pilot drugiego myśliwca zginął.

Jak podają media, jeden z samolotów spadł na tereny zalesione, kilkanaście kilometrów od Malchowa. Drugi z kolei spadł w okolicy wsi Nossentiner Huette. Odłamki maszyn miały spaść również na tereny zamieszkałe. Na nagraniach widać dym unoszący się nad lasem. Oba myśliwce należały do 73. eskadry Steinhoff, która ma bazę w okolicy Rostoku. 

Więcej o:
Komentarze (90)
Niemieckie myśliwce zderzyły się w powietrzu. Piloci się katapultowali, jeden z nich zginął
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 18 razy 18

  27 sierpnia 1939 na poligonie w okolicach miasta Sohrau (dziś Żary koło Żagania) stukasy ćwiczyły bombardowanie w locie nurkowym z małej wysokości. Pogoda była pochmurna i wszystkie 13 maszyn przytupolewiły (przyjunkersiły, jak kto woli) o glebę, 26 ofiar śmiertelnych. Dowódca ćwiczeń nie poszedł pod sąd wojenny, bo były braki kadrowe wśród oficerów, nawet w piechocie a co dopiero w lotnictwie.

 • darcys44

  Oceniono 13 razy 11

  Kpienie z tragedii świadczy o zdziczeniu obyczajów. Ale dzięki takiemu społeczeństwu politycy i wojskowi odpowiedzialni za bezpieczeństwo pilotów mogą spać spokojnie. Nawet gdy któryś pilot zginie przez ich brak decyzji i niekompetencję to społeczeństwo sobie "pożartuje" i zapomni o ofiarach...

 • tenare

  Oceniono 18 razy 10

  Katapultowali się, bo mieli oryginalne części do fotela, a nie zamienniki wyrobu rzemieślniczego.

 • czarnyminio

  Oceniono 10 razy 6

  Tak to bywa w lotnictwie. Giną też najlepsi na najlepszym sprzęcie. 12 XII 1995 r w Wietnamie o zbocze góry rozbiły się trzy rosyjskie Su-27 z zespołu akrobacyjnego Russkije Witiazi. Zginęło 4 doświadczonych pilotów.

 • gonzoe

  Oceniono 6 razy 4

  Polska policja by stwierdziła, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość...

 • nietyp

  Oceniono 20 razy 4

  Na trzy lecące maszyny dwie rozbite... Zupełnie niezły wynik. Prawie jak w Rosji.

 • obeznany

  Oceniono 10 razy 2

  A ciągle mówię: ODSTĘP!

 • popieramkukiza

  Oceniono 5 razy 1

  Trenujcie dalej chłopaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX