Włochy. Pijany kierowca tira z Polski staranował radiowóz. Ciężko ranił dwóch policjantów

Polski kierowca tira pod wpływem alkoholu staranował samochód policjantów, którzy chcieli go zatrzymać. Do wypadku doszło w Północnych Włoszech. Dwóch mundurowych zostało ciężko rannych. Do wypadku doszło w środę, ale kierowca już w piątek został skazany na dwa lata więzienia.

Kierowcy jadący autostradą A22 w okolicy San Michele all'Adige (miejscowość na północy Włoch) zauważyli nieprawidłowo jadący samochód ciężarowy na polskich tablicach rejestracyjnych. Poinformowali o nim miejscową drogówkę. Włoscy policjanci ustawili radiowóz na pasie awaryjnym autostrady i chcieli zatrzymać tira.

Miał 1,8 promila alkoholu we krwi

Jednak kierowca ciężarówki nie dość, że zignorował wzywających go do zatrzymania się policjantów, to jeszcze wjechał w ich samochód. Po staranowaniu radiowozu zatrzymał się dopiero na barierkach energochłonnych. Dwóch policjantów w ciężkim stanie zostało przewiezionych do szpitala.

 

Jak się okazało, ciężarówką kierował Polak. Kierowca miał we krwi 1,8 promila alkoholu. Został aresztowany i w trybie przyspieszonym skazany na dwa lata więzienia. Jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna tłumaczył problemami rodzinnymi.

Więcej o:
Komentarze (203)
Włochy. Pijany kierowca tira z Polski staranował radiowóz. Ciężko ranił dwóch policjantów
Zaloguj się
 • wygwizd

  Oceniono 46 razy 36

  Dwa lata w dwa dni. Może to jest metoda na spadek ilości wypadków na drogach i u nas? 20 ofiar śmiertelnych tylko od zakończenia roku szkolnego.

 • konigin

  Oceniono 52 razy 34

  To na pewno był Cygan, bo według patriotów wykletych i płatnych trolli, oprócz Tuska, za granicą wszystkiemu winni są Cyganie z polskim obywatelstwem. Cholernie dużo coś Cyganów wśród narodu wybranego do rechrystianizacji Europy.

 • realistas

  Oceniono 42 razy 26

  Polak to pijak i złodziej. Tak twierdzą za granicą. Mają sporo racji.

 • P L

  Oceniono 40 razy 26

  Wstajemy z kolan!

 • janviertrois

  Oceniono 29 razy 25

  Typowy rodzimy kierowca. Obecnie w naszym kraju z roku na rok można obserwować rosnące chamstwo na drogach. Nic nie bierze się z próżni. Od kilku lat mamy nową rzeszę kierowców, reprezentantów nowego pokolenia młodzików, wychowanych głównie na dopalaczach, piwie i telefonie komórkowym oraz szkole o najniższym poziomie nauczania od czasów zakończenia II wś. To stracone pokolenie, to największa zakała dla tego narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX