Chińskie media: były szef Interpolu przyznaje się do przyjęcia 2 mln dolarów łapówki

Oskarżony o przyjęcie ponad 2 milionów łapówki były szef Interpolu przyznał się do winy - informują chińskie media. Proces mężczyzny odbył się dziś w portowym mieście Tiencin. Wyrok ma być ogłoszony później.

Meng Hongwei to były szef Interpolu. W 2016 roku był pierwszym Chińczykiem wybranym na to stanowisko. Pod koniec września ubiegłego roku rodzina Meng Hongweia straciła z nim kontakt, po tym jak mężczyzna udał się w służbową podróż do Chin. Zgłoszono jego zaginięcie, jednakże kilka dni po tym fakcie Meng złożył wniosek o dymisję z funkcji szefa Interpolu. Chińskie władze oficjalnie potwierdziły, że mężczyzna jest objęty śledztwem w związku z zarzutami korupcyjnymi.

Jak informują chińskie media, dziś przed sądem w Tiencinie Meng miał przyznać się do przyjęcia łapówek na sumę ponad 2 milionów dolarów. Wyrok w tej sprawie ogłoszony ma być w późniejszym terminie.

Więcej o:
Komentarze (39)
Chińskie media: były szef Interpolu przyznaje się do przyjęcia 2 mln dolarów łapówki
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 29 razy 25

  Po tylu miesiącach w chińskim areszcie, nawet mumia przyznałby się do tego, że żyje pełnią życia.

 • calmy

  Oceniono 21 razy 15

  Proces?
  W państwie rządzonym przez jedną partię, która ma monopol na przemoc i rację i taki wpływ na sądy jaki by sobie życzył Ziobro w wilgotnych snach nie może być mowy o żadnym procesie. To się powinno nazywać inaczej.

 • koperchytla

  Oceniono 16 razy 12

  Potem strzał w tył głowy i ..........kraj się rozwija.

 • alpamayo07

  Oceniono 11 razy 9

  Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u zażądał łapówki w wysokości 50 tysięcy od austriackiego dewelopera, oszukał go na 40 milionów za projekt wieżowców przy ulicy Srebrnej i jest bezkarny. Nawet go nie przesłuchano, nie siedzi w areszcie. Polska prokuratura chroni go i osłania, bo to jest najbardziej skorumpowana prokuratura w Europie, ba, na świecie pod rządami ministra Ziobry.

 • antyk63

  Oceniono 10 razy 8

  Portowe miasto. Nie miał wyjścia. No, chyba że w morze ;)

 • true_lysander

  Oceniono 13 razy 7

  2 lata w chińskim areszcie wydobywczym? Każdy by się przyznał, choćby i do tego że jest potomkiem latającego potwora spaghetti.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX