Nagrano efekt turbulencji w samolocie do Szwajcarii. Krzyki i ranni pasażerowie

Samolot linii ALK Airlines lecący z Kosowa do Szwajcarii wpadł w tak silne turbulencje, że po lądowaniu dziesięć osób trzeba było przetransportować do szpitala. Internet obiegło nagranie z tego wydarzenia.

Samolot, który wpadł w turbulencje, leciał ze stolicy Kosowa Prisztiny do Bazylei w Szwajcarii. Z relacji pasażerów wynika, że samolotem zaczęło trząść pół godziny po starcie. Wstrząsy były odczuwalne przez około pięć minut.

Panika na pokładzie samolotu do Szwajcarii. Ranna stewardessa i pasażerowie

Pasażerowie lotu Prisztina - Bazylea przeżyli chwile grozy. Pokazuje to nagranie, które udostępniła w sieci jedna z pasażerek linii ALK Airlines. Telefonem komórkowym uwieczniła moment, w którym samolotem szarpnęły silne turbulencje, przez co w powietrze uniosły się zarówno różne przedmioty, jak i ludzie. Widać na nim m.in. stewardessę, która oderwała się od podłoża i uderzyła głową o sufit samolotu. Turbulencje spowodowały także, że przewrócił się wózek z napojami, a rozlewająca się gorąca woda poparzyła kilku pasażerów. Na nagraniu słychać krzyki i głosy obsługi samolotu. Widać także kobietę, która w obliczu dramatu zaczęła się modlić.

Po wylądowaniu na międzynarodowym porcie lotniczym EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg, dziesięć osób zostało przetransportowanych do szpitala. Odnieśli oni niewielkie obrażenia, takie jak poparzenia czy rozcięcie skóry głowy. Siła, z jaką turbulencje szarpały samolotem zerwała pasy bezpieczeństwa, którymi zapięci byli podróżni - relacjonuje Radio ZET

Więcej o:
Komentarze (100)
Nagrano efekt turbulencji w samolocie do Szwajcarii. Krzyki i ranni pasażerowie
Zaloguj się
 • gonzoe

  Oceniono 43 razy 43

  "Siła, z jaką turbulencje szarpały samolotem zerwała pasy bezpieczeństwa, którymi zapięci byli podróżni"

  Przepraszam, ale w to nie uwierzę.

 • fruqo3

  Oceniono 21 razy 19

  Polecam uwadze tych którzy pierwsze co robią po zgaszeniu sygnalizacji to rozpinają pasy.
  I tak, leciałem po 14 godzin i byłem w stanie wytrzymać zapięty w pasach. Rozluźnionych, ale zapiętych na tyle by nie fruwać po samolocie przy turbulencji.

 • polak.podatnik

  Oceniono 12 razy 8

  spokojnie... Antoni to wyjaśni, niemożliwe żeby taka twarda konstrukcja jak samolot ulegała jakiemuś wiatrowi, to nie może być przypadek tylko wielki ruski magnes bo wiadomo z kim trzymają Serbowie, zresztą w nagraniu wyraźnie słychać fiu... bziu... i strzały w ostatniej sekundzie

 • antygronkowiec

  Oceniono 10 razy 6

  Czy oni wrakiem lecieli???? Pasy pozrywało???? To chyba były sparciałe...

 • zygmund

  Oceniono 6 razy 6

  Pasy musiały być wadliwe. Pas ma wytrzymać przeciążenia jakie mają miejsce w czasie wypadku czyli jakieś tony.

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 14 razy 6

  "wyrwane fotele"

  Niżej ten portal upaść już nie może :/...

 • wrobelek_elemel

  Oceniono 8 razy 6

  Kara boska, za wożenie dupy po jego niebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX