Niedźwiedzica polarna przeszła 1500 kilometrów w poszukiwaniu jedzenia. Dotarła do Norylska

Wygłodniała niedźwiedzica polarna przeszła nawet 1,5 tys. kilometrów, docierając do miasta Norylsk na północy Syberii - podaje "Siberian Times". Lokalni dziennikarze informują, że zwierzę nie było agresywne. Na razie nie wiadomo, czy zwierzę trafi do zoo, czy raczej zostanie przetransportowane na arktyczne wybrzeże.

Niedźwiedzica polarna pojawiła się w Norylsku na północy Syberii na początku tygodnia. Jak podaje "Siberian Times", zwierzę mogło przejść nawet 1,5 tys. kilometrów, oddalając się od Oceanu Arktycznego. Błąkającego się niedźwiedzia można zobaczyć na nagraniu z agencji Reutera (powyżej).

- Jest poważnie dotknięty głodem, niemal nie jest w stanie mrugać i mieć otwarte oczy, prawie nie może chodzić - relacjonowała dziennikarka gazety "Zapolyarnaya Pravda" Irina Jarniskaja. 

To pierwszy niedźwiedź polarny, który dotarł do miasta od 1977 roku.

Na razie nie zapadła decyzja co do podania zwierzęciu środków usypiających i przetransportowaniu do zoo lub w pobliże arktycznego wybrzeża.

Niedźwiedzie polarne, w związku z kryzysem klimatycznym, coraz częściej czują się zmuszone do poszukiwania jedzenia poza swoim naturalnym siedliskiem. Z tego powodu docierają do terenów zamieszkałych przez ludzi.

Jeśli chcesz działać na rzecz klimatu, ale nie wiesz od czego zacząć lub jak to zrobić, możesz wesprzeć Greenpeace, które w Polsce prowadzi szereg działań na rzecz rozwoju czystych źródeł energii i sukcesywnie walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność tych działań. Możesz jej dokonać pod tym linkiem >>

Więcej o:
Komentarze (128)
Niedźwiedzica polarna dotarła do miasta na Syberii. Setki kilometrów w poszukiwaniu jedzenia
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 29 razy 19

  Mam nadzieję, że pojebusy dla których najwaznisza jest fotka, rzuciły miśkowi coś do żarcia.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 23 razy 17

  No Duda , Kaczyński, Morawiecki i wszyscy "oświeceni"? Nie ma ocieplenia klimatu, niedźwiedzie polarne są najedzone i można palić węglem bez ograniczeń, prawda?

 • acototak

  Oceniono 23 razy 15

  Skoro Partia mówi, że nie ma globalnego ocieplenia, to mówi.
  Naukowców, którzy twierdzą inaczej podamy do sądu.

 • iwonazleszna

  Oceniono 12 razy 8

  Przygnębiający widok :(

 • algreg

  Oceniono 13 razy 7

  mam nadzieje ,że dali jeść tej samicy?Ale w tym Norylsku to niezły syf tam mieszkać to chybas za karę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX