USA wyślą 1000 dodatkowych żołnierzy na Bliski Wschód. "Nie dążymy do konfliktu"

USA wyślą około 1000 dodatkowych żołnierzy na Bliski Wschód - poinformował pełniący obowiązki ministra obrony USA Patrick Shanahan. Dodał, że wynika to z obawy przed wrogimi zachowaniami ze strony Iranu.

- Niedawne ataki Iranu potwierdzają wiarygodną informację, jaką otrzymaliśmy na temat wrogich działań sił irańskich i ich grup zastępczych, które zagrażają Amerykanom na miejscu i interesom Stanów Zjednoczonych w całym regionie - poinformował w oświadczeniu Patrick Shanahan. Zapewnił też, że USA nie dążą do konfliktu z Iranem.

W poniedziałek rzecznik irańskiej Agencji Energii Atomowej poinformował, że Iran zwiększy poziom wzbogacania uranu przewidziany w porozumieniu nuklearnym. Do 27 czerwca przekroczony ma zostać limit 300 kilogramów.

W czwartek w Zatoce Omańskiej zostały uszkodzone dwa tankowce: japoński Kokuka Courageous i norweski Front Altair. Na statkach wybuchły pożary. Wielka Brytania doszła do wniosku, że odpowiedzialność za incydent „prawie na pewno” spoczywa na Iranie. Również Arabia Saudyjska odpowiedzialnością za ataki obarczyła Iran. Amerykański prezydent Donald Trump przychylił się do tej opinii. Teheran zaprzecza oskarżeniom.

Więcej o:
Komentarze (72)
USA wyślą 1000 dodatkowych żołnierzy na Bliski Wschód
Zaloguj się
 • mariusz123xx

  Oceniono 10 razy 6

  I to tak za friko ? "Gospodarze" nic nie muszą budować ani płacić ? Nie, to chyba jakiś fake news.

 • kosiorex

  Oceniono 9 razy 5

  Zastanawiałem się kto zaatakował te tankowce (jeśli zaatakował w ogóle). Całe szczęście USA wskazują na Iran, bardzo wiarygodna i bezstronna Wielka Brytania wskazuje na iracką broń chemiczną, wróć, na Iran. Ale jeżeli jeszcze międzynarodowy arbiter i gwarant pokoju - Arabia Saudyjska potwierdza również udział lub sprawstwo Iranu, to nie mam pytań.

 • qawsedrftg

  Oceniono 8 razy 4

  My też! My też! Terytorialsi wreszcie gotowi. Plan minimum to wyjście z Iranu w stronę Rosji i wzięcie Kamczatki.

 • d1r3ct

  Oceniono 12 razy 4

  Irak, Libia, Syria...kogo jeszcze wskaże Izrael i Arabia Saudyjska jako cele ?

 • kuba161048

  Oceniono 8 razy 4

  To też Duda załatwił ?

 • 31.februarius

  Oceniono 10 razy 4

  "Wielka Brytania doszła do wniosku, że odpowiedzialność za incydent „prawie na pewno” spoczywa na Iranie. Również Arabia Saudyjska odpowiedzialnością za ataki obarczyła Iran."

  No, potwierdził to niejaki Mohammed bin Samanta, następca tronu, który przerabia swych krytyków na mielonki w konsulatach swego kraju, np, w Turcji ...

 • antonikarcz

  Oceniono 10 razy 4

  1000 żołnierzy za których zapłacił duda pieniędzmi polskiego podatnika.

 • tomasz_problem

  Oceniono 7 razy 3

  teraz Duduś i Matołuszek dołączą 300 naszych żołnierzy... a w zamian dostaniemy talon na balon.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX