Niemcy. Kandydat skrajnej prawicy nie będzie burmistrzem Goerlitz

Według wstępnych wyników Sebastian Wippel z prawicowo-populistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) przegrał wyścig o fotel burmistrza Goerlitz.

Octavian Ursu z CDU wygrał w drugiej turze wyborów na burmistrza Goerlitz (wschodnie Niemcy). Ursu pokonał Sebastiana Wippela z AfD z prawicowo-populistycznej partii, która stanowi trzecią siłę w niemieckim parlamencie - podaje "Spiegiel"

Wybory w Goerlitz. W pierwszej turze to Wippel zwyciężył

Według wstępnych wyników ogłoszonych w niedzielę wieczorem przez administrację Wschodniej Saksonii Octavian Ursu zdobył 55,2 proc. głosów. Jego przeciwnik osiągnął wynik 44,8 proc. głosów.

Frekwencja wyniosła 56 proc., czyli o 2,6 punktów procentowych mniej niż podczas pierwszej tury wyborów, która odbyła się 26 maja. Wtedy to Sebastian Wippel zajął pierwsze miejsce z poparciem równym 36,4 proc. Octavian Ursu zyskał 30,3 proc. głosów.

Nowy burmistrz zadeklarował, że jego celem będzie zbliżenie do siebie tych, którzy go nie poparli. Jednocześnie Sebastian Wippel stwierdził w rozmowie z Reutersem, że wiele z oddanych głosów nie było głosami popierającymi Octaviana Ursa, a głosami przeciwko kandydatowi AfD. - CDU musi polegać na poparciu wielu grup, m.in. skrajnej lewicy, bez której nie osiągnęliby takiego wyniku - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (108)
Niemcy. Kandydat skrajnej prawicy przegrał w II turze wyborów na burmistrza Goerlitz
Zaloguj się
 • kmwsm

  Oceniono 19 razy 11

  PiS = AfD. W Niemieckiej DW (Deutshe Welle) niejaki Dominik Tardczynski z PiSu siedzial po tej samej stronie i podawal sobie reke z przedstawicielem AfD. Gadali jednym glosem. Po drugiej stronie byla Holenderka i Nemiec z SPD. Cala Europa wie, ze PiS = AfD

 • 1moja

  Oceniono 16 razy 10

  Oj to Marta i jej stryj sie bardzo zmartwili bo ci naziole z AfD i z Pegidy sa przyjaciolmi rodziny K. i oczywiscie sojusznikami PiSbolszewikow w rozwalaniu Europy.
  PS. W 2016 przedstawiciele Pegidy zostali przyjeci w Warszawie przez sierote smolenska.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • 600ps

  Oceniono 12 razy 10

  AFD = PiS . A w Polsce skrajna prawica ma sie dobrze i polacy sa nia zafascynowani. Wstyd polacy wstyd.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 32 razy 10

  Mieszkając w Goerlitz też chciałbym zamknięcia granicy z Polską. Ja nawet mieszkając w Polsce chciałbym granicy oddzielającej mnie od Polactwa.

 • lubicz56

  Oceniono 8 razy 6

  No pacz pan, nasze łyse pały juz piwo zamawiały i witały się z brunatną gąską a tu bęc. Wybory w Gorlicach wygrał emigrant z Rumuni :)

 • alejagwiazd

  Oceniono 15 razy 5

  AfD z terenow nawnego NRD coraz czesciej marzy Dolny śląsk w granicach z 1939 roku. Wtedy ciągnął sie od Drezna aż do Opola.

 • radeberger

  Oceniono 17 razy 3

  Proszę autora o nie przekłamywanie rzeczywistości. AfD to partia populistyczna, takie Kukiz 15 (nie PiS, wbrew pozorom). Jeśli ktoś chce skrajną prawicę - "polecam" NPD, czy III Drogę (nie, pisownia nie jest przypadkowa). - h**ps:/*/w*w.belltower.news/welche-rechtsaussen-parteien-gibt-es-in-deutschland-39404/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX