Hongkong. Przeprosiny władz nie pomogły. Prawie dwa miliony ludzi znów na ulicach

Ubrani na czarno ludzie protestowali przeciwko planowanej nowelizacji prawa, dotyczącego ekstradycji. Domagali się też dymisji szefowej lokalnych władz, Carrie Lam.

Wczoraj władze Hongkongu zapowiedziały bezterminowe przełożenie nowelizacji prawa o ekstradycji, ale mieszkańcy wyszli na ulice. 

Szefowa administracji Hongkongu przeprosiła za wywołanie "konfliktu i sporu" w mieście. Oświadczenie, wydane przez biuro Carrie Lam, głosi, że "niedociągnięcia w pracy rządu doprowadziły do konfliktu i sporów w społeczeństwie Hongkongu, a także rozczarowały i zaniepokoiły wielu obywateli. Szefowa władz przeprasza obywateli i obiecuje przyjąć ich krytykę w najbardziej szczery i pokorny sposób" - głosi oświadczenie. 

Czytaj więcej: Hongkong: Rząd ugina się ws. prawa o ekstradycji do Chin. Obawiano się kolejnych brutalnych starć

Skazani pojadą do Chin?

Kontrowersyjne prawo o ekstradycji wywołało powszechny sprzeciw Hongkończyków i największe masowe protesty w byłej brytyjskiej kolonii od powrotu Hongkongu do Chin.  

Na mocy planowanej nowelizacji podejrzani o popełnienie przestępstw mieszkańcy Hongkongu i obcokrajowcy mogliby być przekazywani chińskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (43)
Hongkong. Przeprosiny władz nie pomogły. Prawie dwa miliony ludzi znów na ulicach
Zaloguj się
 • martha.wise

  Oceniono 44 razy 26

  100 lat prawdziwej brytyjskiej demokracji i nawet Chińczycy, wychowankowie Konfucjusza, wiedzą że państwo ma przestrzegać praw obywatelskich.

  Polska pisowska, to ciągel mentalna Moskwa Romanowów, Rurykowiczów a tak naprwadę mongolskich hord.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 13 razy 9

  a Polacy jak barany - wyśmiewają KOD - jedynych ktorym zależy. kpią z konstytucji. bydło.

 • aietes

  Oceniono 8 razy 8

  a w Polsce szmata rży jak kobyla piz do bata, wyciągając lapę po „darmowe”pieniądze od cwaniaków ze Srebrnej, sprzedając wolność baranowi z poczuciem winy za śmierć brata.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 10 razy 6

  Lam nie ma WOTu pod reka. Nasz kainek sie nie ugnie. Da rade. W takiej sytuacji WOTy nie bada sie o3,14dalac w koszarach. Kainek nie ugial sie przed mgla smolenska a mial by poddac sie masom gorszego sortu? No i caly kosciolek blogoslawi uzycie WOT, przeciez nie beda zabijac swoich, mieszkancow Watykanu.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 8 razy 4

  Chiński wymiar sprawiedliwości, to taki polski wymiar sprawiedliwości, tyle, że gadają po chińsku.

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy 3

  Hong Kong jest chiński a normalne Chiny to Tajwan. Wkrótce i Szanghaj i Guandong przyłączą się do Tajwanu i poproszą Japonię o zbrojną ochronę. Japonia znowu zajmie całe wybrzeże.

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 3

  Za to u nas wszystko gra. Kryształ stwierdził, że jest bez skazy i nie ma płaszcza. Czy jakoś tak. Bo już się gubię miedzy fikcją a realem.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 2 razy 2

  Wstyd, Broniarze!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX