Argentyna i Urugwaj były całkowicie odcięte od prądu. Energii nie było też w części Brazylii i Paragwaju

Ogromna awaria pozbawiła prądu całą Argentynę i Urugwaj - poinformowała na Twitterze firma Edesur, główny argentyński dostawca energii elektrycznej. Odcięte od zasilania były także część Brazylii i Paragwaju.

Przerwa w dostawie prądu nastąpiła wkrótce po 7.00 rano czasu lokalnego, powodując zatrzymanie pociągów i awarie sygnalizacji ruchu drogowego. Black out nastąpił, gdy mieszkańcy części Argentyny przygotowywali się do głosowania w wyborach lokalnych.

Według urugwajskiego koncernu energetycznego UTE, powodem awarii było uszkodzenie argentyńskiej sieci elektrycznej, które przerwało połączenia między obydwoma krajami. Jednocześnie Gustavo Lopetegui, argentyński sekretarz rządu ds. energii, przekazał, że przyczyny awarii nadal nie są znane.

RMF 24 podaje, że rzecznik argentyńskiej Obrony Cywilnej Daniel Russo poinformował, że przywrócenie prądu w całym kraju zajmie "maksymalnie sześć godzin". Jak zaznaczył, awaria nie objęła szpitali, w których oddziały intensywnej terapii dysponują zapasowymi agregatami. 

Sytuacja się poprawia

Przed godziną 17.00 naszego czasu agencje podały, że przywrócono elektryczność ponad 75 tysiącom użytkowników w Buenos Aires. W Urugwaju, także dotkniętym awarią, wznowiono dostawy prądu na terenach przybrzeżnych i na północ od rzeki Rio Negro.

Więcej o:
Komentarze (226)
Argentyna i Urugwaj całkowicie odcięte od prądu. Energii nie ma też w części Brazylii i Paragwaju
Zaloguj się
 • nutka7.17

  Oceniono 51 razy 31

  Trump się pomylił i zhakował system energetyczny Argentyny, a nie jak ujawnili niedawno amerykańscy dziennikarze Federacji Rosyjskiej, mieli trefnego informatora:)))

 • koment22

  Oceniono 93 razy 31

  Oj marzy się Jarkowi brak prądu i dowodzenie krajem z bunkru na Żoliborzu. Ech te młodzieńcze dyktatorskie lata, tyle wspomnień... :)

 • slawinskim

  Oceniono 31 razy 29

  A jak tam stan naszych sieci przesyłowych? - Już gotowe na milion samochodów elektrycznych „tankujących” kilkadziesiąt kWh na dobrę?

 • au999

  Oceniono 28 razy 26

  jeżeli nie będzie prądu także w nocy to za 9 miesięcy zrobi się tłoczno na porodówkach właśnie.

 • mer-llink

  Oceniono 64 razy 22

  No przecież najprostszy sposób na wygranie wyborów:
  1. o 7:00 do urn karnie idą wszyscy wyborcy PiSu
  2. o 9:00 następuje niespodziewana awaria prądu, wody, gazu i wszystkiego innego.
  3. liczenie głosów wykazuje, że 98% głosowąło na PiS. Konstytucyjna większośc x 2!!!
  Alleluja i hosanna!

 • paulogarnies

  Oceniono 31 razy 21

  Gdyby Europie wyłączono prąd na 48 h byłby armagedon.. Na razie testują na tych co i tak w większości bez prądu sobie poradzą..

 • psyhodelic

  Oceniono 38 razy 18

  Coś za dużo przypadków awarii . Przedtem Wenezuela , teraz Argentyna , Urugwaj i Brazylia . ktoś z Zagranicy na maluczkich się ćwiczy.

 • czarnyminio

  Oceniono 19 razy 17

  Słyszysz Tchórzewski i portkami nie dzwonisz, dupy z piernatów nie unosisz,w siedleckiej willi butelkami pet w piecu jarasz, wiatraki kasujesz. Aaa.. charaszo ,wungiel popierasz, szkoda ,że ruski.

 • hipokryzja

  Oceniono 27 razy 13

  W dniu wyborów? Przypadek? Nie sądzę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX