Niemcy. Autostradą jechała ciężarówka z nieboszczykiem za kierownicą. Zatrzymali ją żołnierze

Dramatyczna akcja na autostradzie A4 w Niemczech. Dwaj żołnierze Bundeswehry zajechali drogę, a następnie zatrzymali ciężarówkę, którą nikt nie kierował. Okazało się, że za jej kierownicą siedział martwy człowiek.

Do zdarzenia doszło w środę po południu na autostradzie A4 w Niemczech. Dwóch żołnierzy jadących wojskową ciężarówką w stronę Drezna zauważyło, że jadący przed nimi tir niebezpiecznie zbacza ze swojego pasa. Gdy zrównali się samochodem, dostrzegli, że za jego kierownicą siedzi mężczyzna niedający oznak życia. Na wysokości miejscowości Ronneburg Wojskowi postanowili działać.

Niemcy. Żołnierze zatrzymali ciężarówkę z nieboszczykiem za kierownicą

Najpierw jeden z nich próbował otworzyć drzwi do kabiny i do niej wejść. To jednak się nie udało. Następnie żołnierz prowadzący ciężarówkę wyprzedził ważącego 40 ton tira, zajechał mu drogę i zaczął hamować. 

Okazało się, że za kierownicą siedzi 67-letni kierowca z Saksonii. Mężczyznę bezskutecznie próbowano reanimować. Ratownicy pogotowia, którzy przyjechali na miejsce, stwierdzili zgon. Obecnie trwa śledztwo mające ustalić przyczyny jego śmierci. 

Więcej o:
Komentarze (169)
Niemcy. Autostradą jechała ciężarówka z nieboszczykiem za kierownicą. Zatrzymali ją żołnierze
Zaloguj się
 • sharqi

  Oceniono 70 razy 62

  Aktywny tempomat i asystent pasa ruchu. Ta technologia jest jak widać wspaniała. nie ma żadnych uszkodzeń bo jak wyprzedzili ciężarówkę i zaczeli hamować to ona sama zaczęła zwalniać po wykryciu przeszkodzy przez radar.

 • keramwistagano

  Oceniono 84 razy 56

  "Niemcy. Autostradą jechała ciężarówka z nieboszczykiem za kierownicą."
  Tez mi wyczyn, u Ruskich za komuny, to jeszcze by tego tira rozladowal

 • 12zibi12

  Oceniono 35 razy 35

  Szacun dla tych technologii. Parę lat wcześniej mogło by dojść do tragedii. 👍👍👍

 • adasavi

  Oceniono 42 razy 34

  Szkoda człowieka, ale to pokazuje też siłę postępu: Mercedes Actros, asystent pasa, tempomat, coraz bardziej zaawansowane ABA... Przyszłość będzie ciekawa.

 • iremus

  Oceniono 38 razy 30

  Medal za odwagę !!! Po co zabijać w stylu rambo skoro można uratować wiele istnień ludzkich.

 • chordad

  Oceniono 30 razy 24

  jednak ciężarówki nie dorastają koniom do pięt - 'ciężarówka zaczęła niebezpiecznie zbaczać' - a koń zawsze wracał z wozem do domu - nawet, jak woźnica 'zaliczył zgon'...

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 47 razy 23

  Niemiec to zorganizowany człowiek. Nawet po śmierci kończy robotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX